Предпоследният кръг за сезона се оказа изключително интересен, защото за първи път през кампанията видяхме кръг с 37 гола и мач с общо цели девет попадения. Зрелището се състоя на стадион "Ред Бул Арена", където РБ Лайпциг водеше с 4:2 на Байерн Мюнхен до 84-ата минута, но допусна поражение с 4:5.

По два гола за съперниците реализираха Тимо Вернер и Роберт Левандовски, като полякът достигна до 30 попадения и води еднолично в листата на най-добрите стрелци в търсене на третия си голмайсторски приз в Бундеслигата. Победното попадение на Ариен Робен пък падна секунди преди края - в 95-ата минута на дербито.

Доста по-скучно беше в Аугсбург, където Борусия Дортмунд загуби важни точки при равенството 1:1, дошло след изравнителен гол на Пиер-Емерик Обамеянг. Така габонецът загуби първото място в листата на топ-реализаторите и е втори с 29 попадения.

Стратегическият хикс на Дортмунд с борещия се за оцеляване Аугсбург можеше да струва скъпо на "жълто-черните", защото Хофенхайм взе трите точки в Бремен и изостава от третия в таблицата Борусия само по голова разлика.

Положението обаче можеше да стане страшно за Дортмунд, защото Хофе дръпна с 5:0 на Вердер до 51-ата минута и при евентуална победа със седем гола разлика, момчетата на Томас Тухел щяха да пропаднат до четвърто място. В крайна сметка Вердер върна три гола и загуби по-приемливо с 3:5.

Предпоследният Инголщадт официално изпадна, но пък според фенове и специалисти е един от най-качествените изпадащи в модерната история на Бундеслигата. Хамбургер спечели важна точка като гост на Шалке в последните секунди и може да мечтае, че ще се измъкне от 16-о място, което води до плейоф за оставане в елита.

Цели три отбора (Волфсбург, Аугсбург и Майнц) имат по 37 точки и в тях се крие надеждата на Хамбургер, който приема "вълците" в последния кръг. Майнц може да изпадне само на теория и то при зловещ за клуба сценарий, защото головата разлика на останалите застрашени от изпадане отбори е доста по-лоша.

Ето всички резултати от вчера:

РБ Лайпциг - Байерн Мюнхен 4:5
1:0 Забитцер - 2'  1:1 Левандовски - 17', дузпа  2:1 Вернер - 29', дузпа  3:1 Поулсен - 47'  3:2 Тиаго Алкантара - 60'  4:2 Вернер - 65'  4:3 Левандовски - 84'  4:4 Алаба - 91'  4:5 Робен - 95'

Вердер Бремен - Хофенхайм 3:5
0:1 Шалай - 7'  0:2 Крамарич - 11'  0:3 Цубер - 40'  0:4 Крамарич - 49'  0:5 Бичакчич - 51'  1:5 Гебре Селасие - 59'  2:5 Баргфреде - 86'  3:5 Бауер - 90'

Майнц - Айнтрахт Франкфурт 4:2
0:1 Хъргота - 42'  0:2 Сеферович - 50'  1:2 Кордоба - 60'  2:2 Бел - 62'  3:2 Муто - 76'  4:2 Де Блазис - 93', дузпа

Аугсбург - Борусия Дортмунд 1:1
1:0 Финбогасон - 28'  1:1 Обамеянг - 32'

Шалке - Хамбургер 1:1
1:0 Бургщалер - 25'  1:1 Ласога - 92'

Волфсбург - Борусия Мьонхенгладбах 1:1
0:1 Вестергаард - 24'  1:1 Гомес - 58'

Фрайбург - Инголщадт 1:1
1:0 Филип - 31'  1:1 Лезкано - 43'