Арсенал си осигури класиране за 1/16-финалите в турнира Лига Европа след нулево равенство у дома срещу сръбския гранд Цървена звезда в четвъртия кръг на груповата фаза.

"Артилеристите" излязоха с голяма част от резервите и така и не успяха да пробият добре подредената защита на гостите. Ремито обаче бе достатъчно за лондончани да се класират за следващата фаза.
В същата група Кьолн постигна първа победа за сезона след убедително 5:2 у дома срещ БАТЕ Борисов.

Лацио и Динамо Киев също си осигуриха място на 1/16-финалите. Римляните спечелиха с 1:0 срещу Ница и са недостижими на върха в група К с пълен актив от 12 точки.
Динамо Киев надигра швейцарския Йънг Бойс с 1:0 като гост и също си гарантира място напред.

Румънският ФКСБ стигна до 1:1 с Апоел Беер Шева, но това класира тима в следващата фаза. Същото стори и Зенит, който завърши при същия резултат като гост на Розенборг и запази първото място в група L.

Седемкратният европейски клубен шампион Милан отново се представи колебливо и завърши без голове при гостуването на АЕК. "Росонерите" са първи в група D, но все още не са сигурни за фазата на елиминациите.

Воденият от Станимир Стоилов тим на Астана победи Макаби Тел Авив с 1:0 като гост и направи важна стъпка към следващата фаза. Астана е втори в група А с 2 точки повече от третия Славия Прага.

Евертън продължава кошмарното си представяне пез този сезон. Тимът от Ливърпул загуби с 0:3 от френския Лион и няма шансове да излезе от група Е.

В същата група Аталанта бе на път да се класира напред, като водеше с 1:0 на Аполон до самия край, но дълбоко в добавеното време Емилио Зелая изравни за кипърците за крайното 1:1 и Аталанта трябва да почака поне до следващия кръг за класиране напред.