Кръгът в Германия започна зрелищно, с хеттрик на един от най-добрите реализатори за изминалия сезон Андрей Крамарич. Той беше безспорно най-добрият на терена в петък и донесе победата на Хофенхайм с 3:1 над Хановер, която изстреля момчетата на Юлиан Нагелсман на четвърта позиция.

В събота шампионът Байерн Мюнхен показа, че може да разгромява съперниците си с резерви и с четирима юноши на терена. Никлас Дорш дебютира за баварците с гол, Сандро Вагнер постигна 12-ия си гол за сезона, а в края защитниците Рафиня и Никлас Зюле оформиха крайното 4:1 срещу Айнтрахт Франкфурт, който записа трето поредно поражение с три гола разлика.

Голям мач се получи във Фрайбург, където домакините дръпнаха на Кьолн с два гола на Нилс Петерсен, но към края "козлите" вкараха два гола чрез Леонардо Битенкурт. В 92-ата минута обаче Хьолер донесе важния успех на своите в битката за оцеляване, а последният Кьолн изпадна във Втора Бундеслига.

Напрегнато беше и във Волфсбург, където домакините паднаха с 1:3 от предпоследния Хамбургер. "Динозавърът" на Бундеслигата продължава своите отчаяни опити да се спаси от първо изпадане и вече е само на две точки от мястото, което би им дало право да играят плейоф за оставане в елита.

В неделя Вердер Бремен игра достойно и завърши 1:1 у дома срещу Борусия Дортмунд, който беше спрян цели три пъти от гредите. Марко Ройс откри резултата, но преди почивката Томас Дилейни изравни за "бременските музиканти", които разбраха още в събота, че мястото им в елита е сигурно.

Ето всички резултати от кръга:

Хофенхайм - Хановер 3:1
1:0 Крамарич - 16'  1:1 Караман - 24'  2:1 Крамарич - 50'  3:1 Крамарич - 86'

Байерн Мюнхен - Айнтрахт Франкфурт 4:1
1:0 Дорш - 43'  2:0 Вагнер - 76'  2:1 Алер - 78'  3:1 Рафиня - 87'  4:1 Зюле - 90'

Фрайбург - Кьолн 3:2
1:0 Петерсен - 14'  2:0 Петерсен - 52'  2:1 Битенкурт - 82'  2:2 Битенкурт - 87'  3:2 Хьолер - 92'
Заб.: Гюнтер (Фрайбург) пропуска дузпа - 23'

Херта - Аугсбург 2:2
0:1 Грегорич - 32'  0:2 Кордова - 61'  1:2 Ибишевич - 84', д.  2:2 Зелке - 87'

Волфсбург - Хамбургер 1:3
0:1 Ууд - 43', д.  0:2 Холтби - 45'  1:2 Брекало - 78'  1:3 Валдшмит - 93'
Заб.: Костич (Хамбургер) пропуска дузпа преди добавката на Валдшмидт - 93'

Шалке - Борусия Мьонхенгладбах 1:1
0:1 Рафаел - 32'  1:1 Калиджюри - 45', д.