Кръгът в Германия се оказа изключително интересен, защото предложи няколко зрелищни дербита, които остават в историята на местния футбол.

Байер Леверкузен даде сериозна заявка за място в четворката, след като срази втори пореден пряк съперник за местата в зона Шампионска лига. След като "аспирините" прегазиха вицешампиона РБ Лайпциг с 4:1 в предишния кръг, сега сториха същото с амбициозните "орли" от Франкфурт след хеттрик на Кевин Фоланд.

Преди мача пък стана ясно, че наставникът на Айнтрахт Нико Ковач е постигнал договорка да замени Юп Хайнкес начели на Байерн през лятото, подписвайки тригодишен договор. Хърватинът преминава на стадион "Алианц Арена" без съгласието на сегашния си работодател, тъй като баварците активират клауза за откупуване на стойност 2.2 млн. евро в договора му.

Байерн Мюнхен изненадващо се оказа догонващ срещу един от големите си съперници в исторически план Борусия Мьонхенгладбах. Ранният гол на "жребците" обаче само разгневи шампионите, които нанизаха пет попадения във вратата на Ян Зомер, печелейки поредна победа за престиж.

В неделя се състоя "майката на всички дербита" в Германия, защото един срещу друг се изправиха Шалке и Борусия Дортмунд след четири поредни хикса в Рурското дерби. "Миньорите" спечелиха заслужено с 2:0 и сложиха край на поредица от шест мача без успех срещу регионалния си враг, който се свлече до четвърто място в таблицата.

Снощи се изигра последния мач за кръга, който обаче се оказа скандален, защото отборите на Майнц и Фрайбург бяха върнати от съблекалнята на почивката, за да се изпълни дузпа в полза на домакините. В крайна сметка Майнц най-после спечели и се измъкна от зоната на изпадащите.

Ето всички резултати от кръга:

Волфсбург - Аугсбург 0:0

Байер Леверкузен - Айнтрахт Франкфурт 4:1
1:0 Брандт - 20'  1:1 Фабиан - 23'  2:1 Фоланд - 71'  3:1 Фоланд - 77'  4:1 Фоланд - 88'

Байерн Мюнхен - Борусия Мьонхенгладбах 5:1
0:1 Дърмич - 9'  1:1 Вагнер - 37'  2:1 Вагнер - 41'  3:1 Тиаго - 51'  4:1 Алаба - 67'  5:1 Левандовски - 82'

Шалке - Борусия Дортмунд 2:0
1:0 Коноплянка - 50'  2:0 Налдо - 82'

Вердер Бремен - РБ Лайпциг 1:1
1:0 Мойзандер - 28'  1:1 Лукман - 50'

Майнц - Фрайбург 2:0
1:0 Де Блазис - 45', д.  2:0 Де Блазис - 79'