Кръгът в Германия започна с минималната победа на Шалке с 1:0 над Майнц, която успя да бетонира "кралско-сините" на втората позиция поне до следващия кръг. Даниел Калиджюри се разписа десетина минути след почивката със снаряд от дистанция, като по този начин Майнц остана в зоната на изпадащите.

Пореден резил в Мюнхен изживя европейският шампион за 1983 година Хамбургер, който е на път да осъществи историческо първо изпадане от Бундеслигата. Северняците бяха пометени от сигурния шампион Байерн на неговия "Алианц Арена" с 6:0, допускайки девета поредна загуба тук с общо 51 попадения във вратата си.

Роберт Левандовски влезе в историята на баварския колос след хеттрика си, защото вече има 100 гола за Байерн в Бундеслигата. Никой друг футболист на клуба не е успявал да го стори след само 120 срещи, а освен това полякът вече е най-успешният чуждестранен реализатор на тима във всички турнири, изпреварвайки Джоване Елбер.

В регионалното дерби Байер Леверкузен удари гостуващия Борусия Мьонхенгладбах с 2:0 след голове на Аларио и Бранд, побеждавайки "жребчетата" за трети път този сезон, като се има предвид и успеха им за купата на Германия.

Голяма драма имаше в неделя, когато Борусия Дортмунд и Айнтрахт Франкфурт си вкараха общо пет гола, като двата от тях дойдоха в добавеното време и промениха крайния знак два пъти за крайното 3:2. "Орлите" уж бяха докопали точката в 91-та минута, но Мичи Батшуай изригна с втория си гол в срещата в 94-та минута и буквално взриви стадион "Сигнал Идуна Парк",  предизвиквайки бурна радост по трибуните. Така вестфалци сложиха край на мини-кризата и се върнаха на трето място, плътно зад втория Шалке.

Ето всички резултати от кръга:

Майнц - Шалке 0:1
0:1 Калиджюри - 55'

Херта - Фрайбург 0:0

Хофенхайм - Волфсбург 3:0
1:0 Шулц - 18'  2:0 Гнабри - 77'  3:0 Гилавоги - 80', а.г.

Хановер - Аугсбург 1:3
0:1 Грегорич - 26'  1:1 Сане - 37'  1:2 Качар - 45'  1:3 Грегорич - 83'

Байерн Мюнхен - Хамбургер 6:0
1:0 Рибери - 8'  2:0 Левандовски - 12'  3:0 Левандовски - 19'  4:0 Робен - 55'  5:0 Рибери - 81'  6:0 Левандовски - 90', д.
Заб.: Левандовски (Байерн) пропуска дузпа - 86'

Байер Леверкузен - Борусия Мьонхенгладбах 2:0
1:0 Аларио - 39'  2:0 Брандт - 93'

Щутгарт - РБ Лайпциг 0:0

Борусия Дортмунд - Айнтрахт Франкфурт 3:2
1:0 Рус - 11', а.г.  1:1 Йович - 75'  2:1 Батшуай - 77'  2:2 Блум - 91'  3:2 Батшуай - 94'

Вердер Бремен - Кьолн 3:1
1:0 Велкович - 33'  1:1 Осако - 53'  2:1 Рашица - 58'  3:1 Егещайн - 90'