Много важна победа в битката за оцеляване постигна Вердер Бремен, който спечели гостуването си на Аугсбург и се измъкна на цели осем точки над зоната на здрача. Там остават Хамбургер и Майнц, които загубиха съответно от Херта и Айнтрахт Франкфурт.

Тежко е положението и на Волфсбург, останал над чертата само заради по-добра голова разлика в сравнение с тази на Майнц. "Вълците" изпуснаха дузпа срещу Шалке, а малко след това си вкараха автогол и останаха с празни ръце. "Миньорите" пък останаха на важното второ място след поредния успех.

Зрелищен двубой се получи в Мьонхенгладбах, където Хофенхайм повеждаше на три пъти, но не успя да вземе нещо повече от точка. Матиас Гинтер вкара за крайното 3:3 в последната минута в един от най-атрактивните мачове през пролетта.

Борусия Дортмунд остана на трето място в таблицата след минималния успех с 1:0 над Хановер, който постепенно става част от отборите, замесени в борбата за оцеляване. Мичи Батшуай вкара гол-красавец с пета и донесе трите точки на вестфалци във втори пореден кръг, като това бе шесто попадение в Бундеслигата за дошлия през зимата снайперист.

Голяма радост имаше в Кьолн, където местният тим удари Байер Леверкузен с 2:0 и най-после успя да се отлепи от дъното, изпреварвайки Хамбургер. Както е известно, до 16-ия кръг "козлите" имаха на сметката си само три точки, дошли след три ремита.

В дербито на кръга в неделя РБ Лайпциг успя да осъществи пълен обрат за успеха с 2:1 над Байерн Мюнхен, постигайки първа победа в историята си над баварския колос, след като преди това имаше три поражения в Бундеслигата и едно след дузпи за Купата на Германия.

Ето всички резултати от кръга:

Фрайбург - Щутгарт 1:2
0:1 Гомес - 4'  1:1 Петерсен - 53'  1:2 Гомес - 75'

Аугсбург - Вердер Бремен 1:3
0:1 Белфодил - 5'  0:2 Белфодил - 40'  1:2 Кедира - 63'  1:3 Крузе - 82'

Борусия Мьонхенгладбах - Хофенхайм 3:3
0:1 Хюбнер - 13'  1:1 Дърмич - 33'  1:2 Крамарич - 58', д.  2:2 Щиндъл - 72'  2:3 Грилич - 73'  3:3 Гинтер - 90'

Айнтрахт Франкфурт - Майнц 3:0
1:0 Боатенг - 6'  2:0 Йович - 23'  3:0 Ребич - 41'

Хамбургер - Херта 1:2
1:0 Сантош - 25'  1:1 Ладзаро - 56'  1:2 Калу - 63'

Волфсбург - Шалке 0:1
0:1 Кнохе - 86', а.г.
Заб.: Верхаег (Волфсбург) пропуска дузпа - 76'

Борусия Дортмунд - Хановер 1:0