Първият кръг от пролетния дял на сезона в Бундеслигата започна с тежкото гостуване на шампиона Байерн Мюнхен на Хофенхайм, който нямаше поражение в последните десет кръг.

Мачът обаче се оказа сравнително лесен за баварците, спечелили с 3:1. Леон Горецка вкара два гола през първото полувреме, в които Байерн тотално надигра съперника си, а към края на мача Роберт Левандовски сложи точка на спора с 11-ото си попадение през кампанията.

В събота третият в таблицата Борусия Мьонхенгладбах се бетонира на тази позиция, побеждавайки Байер Леверкузен с 1:0 като гост. Аласан Плея вкара десетия си гол през кампанията, а новият треньор на "аспирините" Петер Бос стъпи накриво при дебюта си начело на тима.

В късния съботен мач лидерът Борусия Дортмунд взе трудното гостуване на четвъртия РазенБалшпорт Лайпциг, който нямаше загуба на свой терен през сезона. Аксел Витсел вкара единствения гол в двубоя, като изпълнението му беше изключително зрелищно.

Очевидно белгиецът обича да играе срещу "биковете", защото им вкара и в Дортмунд при дебюта си за Борусия на старта на сезона. Много близо до попадение беше Пако Алкасер, но към края на мача влезлия като резерва испанец уцели гредата. Така той изостана в листата на най-добрите стрелци от Лука Йович, който се разписа при победата на Айнтрахт с 3:1 над Фрайбург, забивайки 13-ия си гол.

Щутгарт - Майнц 2:3
0:1 Аскасибар - 22', а.г.  0:2 Матета - 28'  0:2 Хак - 72'  1:3 Гонзалес - 83'  2:3 Кемпф - 85'

РБ Лайпциг - Борусия Дортмунд 0:1
0:1 Витсел - 19'

Нюрнберг - Херта 1:3
0:1 Ибишевич - 15'  1:1 Беренс - 42'  1:2 Дуда - 50'  1:3 Дуда - 70'

Шалке - Волфсбург 2:1
1:0 Калиджюри - 8', д.  1:1 Елвис - 20'  2:1 Калиджюри - 78'