Италианският хегемон Ювентус увеличи преднината си на върха след 27-ия кръг на Серия "А".

Шампионите разбиха в Торино с 4:1 Удинезе, въпреки че Макс Алегри заложи на куп резерви. Младият Мойс Кийн се възползва по-най-добрия начин от дадения му шанс. Нападателят се отчете с два гола и изработи дузпата, от която Емре Джан покачи на 3:0. Дебют с "черно-белия" екип записа 18-годишният Николуси Кавилия.

В същото време преследвачът на Юве – Наполи, едва стигна до равенство като гост на Сасуоло. Така южняците вече изостават на 18 точки от торинци, а Милан и Интер съкратиха изоставането си от тях. Това стана факт, след като "росонерите" надделяха с 2:1 над последния в класирането Киево. Дежурният си гол вкара Кшищоф Пьонтек, с което се изравни с Кристиано Роналдо – по 19.

"Нерадзурите" срещнаха трудности у дома срещу СПАЛ, но все пак спечелиха с попадения след почивката. Клаудио Раниери започна с победа втория си престой начело на Рома – 2:1 над Емполи на "Олимпико". Така битката за Топ 4 в калчото продължава да е изключително завързана.

Кирил Десподов игра едно полувреме за Каляри, но не успя да помогна да избягването на загубата с 0:2 като гост на Болоня. Все пак сардинци остават на 6 точки над опасната зона.