Скандалите между Интер и Мауро Икарди са на път да добият нови измерения.

"Нерадзурите" снощи загубиха с 0:1 от Лацио на "Джузепе Меаца" и след срещата Лучано Спалети нападна аржентинския стрелец. Той се прибра в родината си преди мача от 29-ия кръг на Серия "А" с обяснението, че има контузия в коляното, въпреки че в последните дни тренира. "Поведението му е неприемливо. Не показва уважение към клуба, тифозите, съотборниците си и мен", заяви ядосаният Спалети.

Хегемонът Ювентус изигра много слабо първо полувреме при домакинството си на Емполи, но след почивката вдигна оборотите и стигна до успеха с 1:0. В герой се превърна изгряващата звезда Мойс Кийн, който се появи от пейката и малко след това се разписа. Така "Старата госпожа" е само на 4 победи от осмо поредно Скудето. Интересното е, че с трите точки "бианконерите" и математически си гарантираха място в Шампионска лига за следващия сезон.

Единственият преследвач на Юве – Наполи, направи Рома на пух и прах насред Рим. Гостите спечелиха с 4:1 на стадион "Олимпико", но получиха лоша новина, тъй като в края Дрис Мертенс напусна контузен.

Милан също допусна грешна стъпка в борбата за Топ 4, след като падна с 0:1 при визитата си на Сампдория. И вече шест отбора се борят за двете позиции, които дават право на участие в Шампионска лига за идната кампания. Плюсът за Лацио е, че има мач по-малко от конкурентите – домакинство на Удинезе.

Резултати и голмайстори:

Киево – Каляри 0:3
0:1 Писакане (16), 0:2 Педро (33), 0:3 Йонита (43)

Парма – Аталанта 1:3
1:0 Жервиньо (8), 1:1 Пасалич (24), 1:3 Сапата (75, 90+4)

Фрозиноне – СПАЛ 0:1
0:1 Вичари (13)

Фиорентина – Торино 1:1
1:0 Симеоне (7), 1:1 Базели (34)

Рома – Наполи 1:4
0:1 Милик (2), 1:1 Пероти (45+4-д), 1:2 Мертенс (50), 1:3 Верди (55), 1:4 Юнес (81)

Болоня – Сасуоло 2:1
1:0 Пулгар (68-д), 1:1 Бога (90+2), 2:1 Дестро (90+6)

Интер – Лацио 0:1
0:1 Миленкович-Савич (13)