Галерия

Кръгът стартира със зрелищната победа на Майнц с 5:0 над намиращия се в добра форма Фрайбург, като хеттрикът на Жан-Пол Матета спря серията от четири поредни поражения на домакините.

Голяма драма имаше в Гелзенкирхен, където гостите от Айнтрахт грабнаха трите точки с гол на Лука Йович в 99-ата минута от дузпа. Така Шалке остава здраво замесен в борбата за оцеляване, а франкфуртци гледат към Шампионската лига след шеста поредна победа. За Йович това бе гол №17 през сезона, което го прати еднолично на второ място в листата на най-добрите стрелци.

В Леверкузен Кай Хаверц пренаписа историята, след като още до средата на първата част вкара два пъти на РБ Лайпциг. Така той стана най-резултатният тийнейджър в петте водещи първенства на Европа този сезон, както и третият най-млад играч с поне 12 гола в рамките на един сезон в Бундеслигата. По-късно обаче "биковете" обърнаха до 4:2 и се бетонираха на трето място, докато "аспирините" се отдалечиха от зона ШЛ.

В очакваното с огромен интерес супердерби №100 Байерн Мюнхен разгроми Борусия Дортмунд със срамното 5:0, връщайки се на върха в таблицата. Баварците вече имат аванс от една точка, но си осигуриха огромно психологическо предимство.

Байерн тотално надигра вестфалци в Der Klassiker, а Роберт Левандовски продължи да пише история. Незабележим остана капитанът на "жълто-черните" Марко Ройс, който беше напълно безполезен след завръщането си от бащинството...

Ето всички резултати от кръга:

Майнц - Фрайбург 5:0
1:0 Боетиус - 20'  2:0 Матета - 25'  3:0 Матета - 33'  4:0 Онисиво - 73'  5:0 Матета - 77'

Байер Леверкузен - РБ Лайпциг 2:4
1:0 Хаверц - 11', д.  1:1 Забитцер - 17'  2:1 Хаверц - 23'  2:2 Вернер - 64'  2:3 Форсберг - 71', д.  2:4 Куня - 83'

Шалке - Айнтрахт Франкфурт 1:2
0:1 Ребич - 13'  1:1 Сердар - 21'  1:2 Йович - 99', д.

Байерн Мюнхен - Борусия Дортмунд 5:0
1:0 Хумелс - 10'  2:0 Левандовски - 17'  3:0 Мартинес - 41'  4:0 Гнабри - 43'  5:0 Левандовски - 89'

Аугсбург - Хофенхайм 0:4
0:1 Крамарич - 6'  0:2 Белфодил - 61'  0:3 Белфодил - 74'  0:4 Белфодил - 82'

Борусия Мьонхенгладбах - Вердер Бремен 1:1
1:0 Нойхаус - 49'  1:1 Клаасен - 79'