Вицешампионът Борусия Дортмунд се оказа големият печеливш от четвъртия кръг в Бундеслигата, защото изпревари първенеца Байерн Мюнхен и се доближи само на точка от лидера РазенБалшпорт Лайпциг.

"Жълто-черните" изиграха страхотен мач срещу Байер Леверкузен и нанесоха първа загуба на "аспирините" при убедителния успех с 4:0. Така Борусия спечели за пети пореден път на свой терен срещу този съперник, при внушителната голова разлика 20:4.

Пако Алкасер се разписа в четвърти пореден кръг и стана едва вторият футболист в историята на дортмундци след Пиер-Емерик Обамеянг с подобно постижение. Марко Ройс вкара на два гола след паузата и постигна стотната си победа с клуба, записвайки 200 точки в елита по системата "Гол+пас".

В събота вечерта се състоя и голямото дерби на кръга между безпогрешния до момента лидер РазенБалшпорт Лайпциг и хегемона Байерн Мюнхен. Срещата завърши 1:1, въпреки отличните шансове и за двата отбора.

Роберт Левандовски откри рано-рано със седмия си гол за сезона и баварците буквално мачкаха своя противник, който обаче се докопа до щастливо изравняване секунди преди почивката от дузпа. Емил Форсберг запази здрави нерви и преодоля Мануел Нойер.

През второто полувреме "биковете" се окопитиха и изглеждаха далеч по-опасни, но не реализираха положенията си. Кингсли Коман и Никлас Зюле пък уцелиха гредите при акции на мюнхенци.

РБ Лайпциг - Байерн Мюнхен 1:1
0:1 Левандовски - 3'  1:1 Форсбург - 45', д.

Хофенхайм - Фрайбург 0:3
0:1 Гюнтер - 11'  0:2 Хаберер - 38'  0:3 Петерсен - 59'

Падерборн - Шалке 1:5
1:0 Каули - 8'  1:1 Сане - 33'  1:2 Сердар - 49'  1:3 Арит - 71'  1:4 Кутуджу - 83'  1:5 Арит - 85'