Милан победи с 2:0 Рома в голямото дерби от 28-ия кръг на Серия "А", което се игра при адска жега на стадион "Сан Сиро".

Така "росонерите" спечелиха голям мач за първи път от около година. За последно те надделяха в дерби отново над "вълците".

Хегемонът Ювентус срещна проблеми срещу Лече в Торино, но с четири гола след почивката спечели с 4:0. С едно попадение и две асистенции се отличи голямата звезда Кристиано Роналдо.

Лацио не допусна ново изоставане от шампионите, след като обърна Фиорентина с 2:1 в Рим. "Орлите" обаче получиха спорна дузпа, която беше реализирана от Чиро Иммобиле.

Интер постигна късен обрат при гостуването си на Парма. На "Енио Тардини" домакините водиха до 84-ата минута, но загубиха с голове на Стефан Де Врай и Алесандро Бастони.

Резултати и голмайстори:

Ювентус – Лече 4:0
1:0 Дибала (53), 2:0 Роналдо (62-д), 3:0 Игуаин (82), 4:0 Де Лихт (85)

Бреша – Дженоа 2:2
1:0 Донарума (10), 2:0 Семприни (13), 2:1 Фалке (28-д), 2:2 Пинамонти (69)

Каляри – Торино 4:2
1:0 Нендес (12), 2:0 Симеоне (17), 3:0 Наинголан (46), 3:1 Бремер (60), 3:2 Белоти (65), 4:2 Педро (68-д)

Лацио – Фиорентина 2:1
0:1 Рибери (25), 1:1 Иммобиле (67-д), 2:1 Алберто (83)

Милан – Рома 2:0
1:0 Ребич (76), 2:0 Чалханоглу (88-д)

Удинезе – Аталанта 2:3
0:1 Сапата (9), 1:1 Ласаня (31), 1:3 Муриел (71, 79), 2:3 Ласаня (87)

Сасуоло – Верона 3:3
0:1 Лазович (51), 1:1 Бога (53), 1:2 Степински (57), 1:3 Песина (68), 2:3 Бога (77), 3:3 Рожерио (90+7)

Сампдория – Болоня 1:2
0:1 Бароу (72), 0:2 Орсолини (75), 1:2 Бонацоли (88)

Наполи – СПАЛ 3:1
1:0 Мертенс (4), 1:1 Петаня (29), 2:1 Кайехон (36), 3:1 Юнес (78)

Парма – Интер 1:2
1:0 Жервиньо (15), 1:1 Де Врай (84), 1:2 Бастони (88)