Байерн Мюнхен - Борусия Дортмунд, дерби на 28-ия кръг в германската Бундеслига. Стадион "Алианц Арена", 19.30 часа българско време.

Мюнхен не е любимото място за гостуване на вестфалци, защото тук те имат девет победи и цели 30 поражения в 49 визити, при голова разлика 121:51 в полза на шампионите.

Последната победа (3:0) на Борусия в Мюнхен е от април 2014 година, след което баварците постигнаха четири успеха над големия съперник с обща голова разлика 17:3.

Роберт Левандовски има цели 13 гола в дербито, като 12 от тях са вкарани с екипа на най-успешния германки клуб. Повече от него има само Герд Мюлер - 14. Полякът обича да играе срещу бившия си отбор, вкарвайки му неизменно в последните четири мача общо 8 гола.

Галерия

Байерн Мюнхен: Нойер, Зюле, Хумелс, Алаба, Кимих, Мартинес, Тиаго, Мюлер, Гнабри, Коман, Левандовски

Борусия Дортмунд: Бюрки, Загаду, Аканджи, Диало, Пишчек, Витсел, Дилейни, Дахуд, Санчо, Ларсен, Ройс

АКЦЕНТИ:

1' Начало на мача

6' Греда за гостите! Махмуд Дахуд уцелва десния страничен стълб.

10' ГОООООЛ! Матс Хумелс вкарва с глава след изпълнение на корнер!

17' ГОООООЛ! Още един бивш играч на Дортмунд вкарва в дербито! Този път Левандовски се възползва от грешката на Загаду и бележи своя гол №200 в Бундеслигата!

20' Всичко можеше да свърши! Бюрки и гредата спасяват Борусия след удара с глава на Томас Мюлер!

27' Амбиции за титла? Борусия Дортмунд играе прекалено страхливо и хаотично и по нищо не показва, че беше лидер в таблицата преди дербито.

30' Още един удар с глава на Хумелс - Бюрки спасява!

38' Тотална доминация на Байерн. Бюрки спасява удар с глава на Левандовски, след това Хумелс стреля покрай гредата.

41' ГОООООЛ! Байерн праща грохналия Дортмунд в тежък нокдаун! Бюрки спасява удар отблизо на Мюлер при заучено положение, но Хави Мартинес бележи с удар от границата на пеналта!

43' ГОООООЛ! Гостите трябва да хвърлят бялата кърпа. Супердерби №100 в германския футбол се оказва изключително неравностойно. Серж Гнабри бележи с глава при центриране на Мюлер.

45' Край на първата част!

46' Начало на второто полувреме!

51' Гостите трябва да са доволни, защото Байерн видимо е намалил оборотите.

60' Лежерно темпо от страна на домакините. Маркирана е засада на Марко Ройс, а Борусия Дортмунд изглежда все така безобиден.

64' Байерн заслужава награда за феърплей, защото спря да налага грохналите вестфалци.

65' Шут на влезлия като резерва Марио Гьотце беше блокиран.

72' По всичко личи, че и в двата лагера очакват с нетърпение последния съдийски сигнал. Домакините вече са отегчени, а гостите - сразени.

78' Левандовски стреля над целта. Жадният за голове поляк видимо се ядосва, макар и с лека усмивка на лице.

83' Левандовски този път е блокиран. Домакините играят в тренировъчно темпо и въпреки това мачът пак се развива в половината на техния неравностоен съперник.

89' ГООООЛ! Левандовски все пак се разписа още веднъж, получавайки подаване на празна врата от Гнабри.

Можете да гледате дербито на живо в интернет ТУК!