Кирил Десподов направи изключителен мач за Щурм Грац, където играе под наем от италианския Каляри.

Екс-футболистът на ЦСКА реализира първия си хеттрик с екипа на Грац при успеха с 4:0 над Санкт Пьолтен като гост, като головете му бяха първи въобще за този отбор.

Голеадата започна в 50-ата минута, когато Десподов отбеляза първия си гол. 10 минути по-късно българинът даде преднина от 2 попадения за тима си, а в 68-ата минута неговият съотборник Беким Балай направи класиката от дузпа.

Това обаче не бе всичко в двубоя, като при контраатака в 79-ата минута Кирил направи уникален самостоятелен рейд, който успя да завърши сам, правейки 4:0.

Минутка по-късно националът на България отстъпи мястото си на Любич, получавайки аплодисментите на гостуващите фенове.

В класирането воденият от Нестор Ел Маестро Щурм се намира на петото място с аткив от 20 точки, изоставайки на 9 от лидера и безспорен хегемон ФК Залцбург. Днешният съперник на Десподов и компания пък е последен с едва 7 спечелени точки.