Звездата на Манчестър Сити Рахим Стърлинг поведе Англия към победата с 2:0 над Германия, която класира "трите лъва" за четвъртфиналите на Евро 2020. Островитяните най-после елиминираха германците на голям форум след 1966 година, а бившият играч на Ливърпул откри резултата.

По-рано Стърлинг бе наказал Хърватия и Чехия за минималните победи с по 1:0 и се присъедини към Гари Линекер. Голмайсторът на Мондиал 1986 също бе автор на първите три гола за англичаните по терените в Мексико.

Попадението на Хари Кейн срещу Бундестима пък беше първото, вкарано от друг играч на "Трите лъва" на Евро 2020. След като се разписа само два пъти в първите си 45 мача за родината, Рахим вече има 15 гола в последните си 20 срещи с националната фланелка.

На четвъртфиналите Англия излиза срещу Украйна в Рим в събота, а победителят се изправя срещу Дания или Чехия. Голямото предимство на островитяните е в това, че полуфиналите и финалът отново ще са на стадион "Уембли".