Германският национален отбор по футбол спечели без проблеми генералната си репетиция преди старта на Евро 2020, налагайки се срещу Латвия със 7:1 в приятелска среща, състояла се в Дюселдорф.
Още преди началния съдийски сигнал капитанът Мануел Нойер (снимка на ръкавиците му вижте долу) получи бурните овации на всички в лагера на домакините, защото стана първият вратар в историята със 100 мача за националния отбор на Германия.
Интригата приключи още преди изтичането на половин час игра, когато авансът на Маншафта стана класически. Робин Госенс откри резултата в 19-ата минута с първия си гол за Бундестима, а само 90 секунди след това Илкай Гюндоган удвои.
Попадението на реабилитирания Томас Мюлер в 27-ата минута очевидно имаше огромно значение за него, защото първенецът на планетата за 2014 година се разписа с националната фланелка за първи път от 39 месеца. Интересното е, че и тази атака беше започната от другия завърнал се в националния отбор световен шампион - Матс Хумелс.
Автоголът на Робертс Озолс и Серж Гнабри се погрижиха интересът към двубоя да се изпари още на почивката, на второто полувреме започна с бързо попадение на Тимо Вернер отблизо. Играта се водеше почти изцяло в наказателното поле на латвийците и пред него, но Лерой Сане, Мюлер, Хумелс и компания направиха куп пропуски.
И докато момчетата на Йоги Льов се скъсваха да пропускат, Латвия върна едно попадение четвърт час преди края на редовното време. Алексейс Савелиевс "хвана" топката с левачката и вгорчи юбилейния мач на Нойер.
Това очевидно разгневи Бундестима, защото минута след това гостите все пак бяха пратени на "седмото небе". Този път Сане не сбърка, а асистенция записа и изваденият от игра малко след това Мюлер. До края инициативата отново беше на домакините, но те вече бяха свалили оборотите.
Първият мач на Германия на Евро 2020 е срещу световния шампион Франция на 15 юни, от 22.00 часа българско време.
Германия - Латвия 7:1
1:0 Робин Госенс - 19'
2:0 Илкай Гюндоган - 21'
3:0 Томас Мюлер - 27'
4:0 Робертс Озолс - 39', автогол
5:0 Серж Гнабри - 45'
6:0 Тимо Вернер - 50'
6:1 Алексейс Савелиевс - 75'
7:1 Лерой Сане - 76'







Колата харчи много масло - възможни причини и последствия
Ян-Яап Ягер: AI е толкова добър, колкото данните, с които е трениран и използван
Лунна диета юни 2026: Фази, меню и правила за детокс
България остава на дъното в ЕС по заплати
Д-р Лилия Гюдюлева: Красотата и бизнесът вървят ръка за ръка
Бензиново завръщане: Най-интересните коли с ДВГ, които идват до 2029 - I част
Механик посочи най-надеждната марка автомобили
Харесван или мразен, Luce вече носи пари на Ferrari
BYD премина още една граница - 10 години безплатна поддръжка в Европа
Сензация в Пловдив: Даниел Динев шокира Бенджамин Адегбуи на SENSHI 31
Бруно Газани спечели бронза на SENSHI Grand Prix до 70 кг
Томас Бриджуотър победи Асдрен Гаши след допълнителен рунд на SENSHI 31
Деменцията не е неизбежна съдба, тя е предотвратима
Хламидиална инфекция - до какво може да доведе?
Дракункулоза (болест на гвинейския червей) – едно от последните заболявания, близки до пълна ерадикация
Комарите могат да привикнат към репелентите?!
Коментари
Напиши коментар03:45 | 24 апр 2024 г.
12:02 | 8 юни 2021 г.
07:11 | 8 юни 2021 г.
Напиши коментар