Първенецът на планетата за 2014 година Германия изненадващо срещна сериозен отпор от футболното джудже Лихтенщайн.

Все пак доскорошният треньор на Байерн Мюнхен Ханзи Флик направи успешен официален дебют начело на Бундестима, печелейки днешната световна квалификация от група J с крехкото 2:0.

Критикуваният от мнозина нападател на Челси Тимо Вернер откри резултата отблизо в 41-ата минута, получавайки асистенция от детето-чудо на Байерн Джамал Мусиала.

Маншафтът имаше тотално превъзходство четвърт час преди края на редовното време, но не можеше да стигне до успокоителното удвояване на преднината си - 82% владеене на топката и 20:1 удара, от които обаче само пет точни.

Все пак логичното се случи в 77-ата минута, когато поредицата от акции на Маншафта приспаха отбраната на домакините и Лерой Сане намери долния десен ъгъл с плътен диагонален изстрел след подаване на Леон Горецка.

Така Германия събра 9 точки след първите четири кръга и заема второ място в групата. На върха след нулево равенство в Северна Македония (трето място със 7 точки) е Армения с 10 точки.

Лихтенщайн - Германия 0:2

0:1 Тимо Вернер - 41'
0:2 Лерой Сане - 77'