Германия победи Исландия с 4:0 като гост в световна квалификация от група J. Така воденият от Ханзи Флик отбор събра 15 точки на върха.

По-рано днес Армения (второ място с 11 пункта) сензационно завърши 1:1 у дома срещу футболното джудже Лихтенщайн (последно място с една точка).

Бундестимът си свърши задачата още през първото полувреме, в края на което се оттегли напълно заслужено на почивка с два гола преднина.

Дежурният реализатор Серж Гнабри откри резултата още в петата минута след подаване на Лерой Сане към далечната греда отляво, а Джошуа Кимих асистира за гола с глава на Антонио Рюдигер в 24-ата минута.

Десетина минути след подновяването на играта германците нанесоха трети решаващ удар. Горецка изведе много хитро Сане отляво и крилото матира противника с истински кинжал.

Двубоят не мина без обичайния голям пропуск на Тимо Вернер, дошъл точно преди отмененото попадение заради засада на Горецка. Вернер все пак се разписа в 89-ата минута с помощта на страничната греда.

Исландия - Германия 0:4

0:1 Серж Гнабри - 5'
0:2 Антонио Рюдигер - 24'
0:3 Лерой Сане - 56'
0:4 Тимо Вернер - 89'