"Групата на смъртта" на европейското създаде невероятни емоции. 8 пъти се сменяше класирането, докато се върне в първоначалния си вариант. Ето драмата по минути, описана от "24 часа":

Начало: Франция е първа, Германия - втора, Португалия - трета и Унгария - четвърта.

11 мин: Капитанът на унгарците Адам Салай вкарва с глава на Бундестима. Така неговият тим е трети с 4 точки, а германците отпадат от европейското. Португалия е пред Унгария заради победата в директния двубой.

30 мин: Кристиано Роналдо вкарва от дузпа на Франция. Така Португалия вече е водач в групата, Франция е втора, унгарците остават трети, а германците са аут.

45+2’ мин: Бензема от дузпа бележи първия си гол за Франция от 8 октомври 2015 г. насам и класирането се връща в 11-ата мин: Франция, Португалия, Унгария, Германия.

47 мин: Бензема се разписва за втори път и Франция повежда с 2:1. Така вече Португалия трябва да се прибира у дома. Тя има 3 точки, колкото Германия, но загуби директния мач. Унгария излиза на второ място в групата!

60 мин: Роналдо вкарва втора дузпа и връща ситуацията с 15-ина минути назад: Франция, Португалия, Унгария, Германия.

66 мин: Хаверц изравнява резултата с Унгария и Германия излиза на второ място заради прекия двубой с Португалия. Връща се стартовото класиране: Франция, Германия, Португалия, Унгария.

68 мин: Унгарците бият център, правят няколко паса и след 12 сек Андраш Шефер ги връща отново напред! Връщаме се веднага 2 мин назад: Франция, Португалия, Унгария, Германия.

84 мин: Леон Горецка, който влиза като резерва пронизва Гюлаши и изравнява 2:2. Осмото завъртане на рулетката ни връща в началото: Франция, Германия, Португалия, Унгария.