Рим е един от най-посещаваните градове в света, известен с много забележителности. Във Вечния град се намира и един от най-легендарните стадиони в Европа – "Олимпико", дом на Рома и Лацио.

Претърпява няколко промени след официалното си откриване през 1953 г. Бил е домакин на четири финала за Европейската купа, Олимпийски игри през 1960 г., финал на Евро 1968 и Мондиал 1990.

Последната му реконструкция датира от 2008 г., за да може 12 месеца по-късно да приема финала на Шампионска лига, в който Барселона победи с 2:0 Манчестър Юнайтед.

Прави подобрения на системите за сигурност, съблекалните, залата за пресконференции, седалките се подменят напълно, поставят се LED екрани с висока разделителна способност на мястото на старите електронни табла, частично се премахват оградите от плексиглас между публиката и терена, а също така се намалява капацитета до 73261 места, но това става за сметка на повишения комфорт за зрителите.

Изграждат се нови кафенета, в които зрителите могат да отпочинат по време на паузата между полувремената. Това позволява на стадиона да бъде квалифициран като Елитен по критериите на УЕФА.

Евро 2020 ще бъде открито именно на стадион "Олимпико" с мача между Турция и Италия.

Ето кои мачове от Евро 2020 ще се играят на стадион "Олимпико" в Рим:

11 юни, група "А": Турция – Италия, 22.00 часа българско време
16 юни група "А": Италия – Швейцария, 22.00 часа българско време
20 юни, група "А": Италия – Уелс, 19.00 часа българско време
3 юли, четвъртфинал: Победител от мач №43 – Победител от мач №44, начало: 22.00 часа българско време