Роджър Федерер обяви във вторник решението си да се оттегли от предстоящите летни олимпийски игри в Токио, след като е получил проблем при възстановяването си от травма на коляното.
20-кратният шампион от Големия шлем бе отстранен на четвъртфиналите на Уимбълдън от поляка Хуберт Хуркач миналата седмица.
„По време на сезона на трева, за съжаление, получих проблем в коляното и приех, че трябва да откажа участие от Олимпиадата в Токио. Вече започнах рехабилитация с надеждите да се завърна в Тура по-късно през лятото. Пожелавам на целия швейцарски тим късмет и ще го подкрепям усилено от далеч“, сподели швейцарският Маестро в изявление в социалните мрежи.
39-годишният тенисист щеше да навърши точно 40 в последния ден от Летните олимпийски игри в японската столица. Той има златен медал на двойки в тандем със Стан Вавринка от Олимпиадата в Пекин през 2008.
Федерер стигна и финала на Игрите в Лондон през 2012, когато отстъпи в три сета на представителя на домакините Анди Мъри. Тази година обаче швейцарецът няма да участва в Токио и вероятно с това ще се прости и с надеждите си да грабне олимпийско злато на сингъл в кариерата си.
Един от най-великите тенисисти на всички времена е поредният играч, който се оттегля от започващата на 23 юли Олимпиада. Преди него това сториха Рафаел Надал, Доминик Тийм, Давид Гофен при мъжете, и Серина Уилямс, Симона Халеп и Бианка Андрееску при жените.
Световният номер 1 при мъжете Новак Джокович заяви след шестата си титла на Уимбълдън и общо 20-а от Шлема в неделя, че все още не е сигурен дали ще се бори за златото в Токио.







София чисти "калните точки": Повече зелени проекти и единен стандарт за кварталите (+СНИМКИ)
Рецепта за салата с нахут и риба тон
В "България сутрин" на 12 юли от 9:30 часа: Каква е психологията на храненето при тийнейджърите?
БОК със съболезнования към Весела Лечева след смъртта на Мартин Велев
Важно в горещините: 5 грешки, които допускаме при пиенето на вода
Мантинелите на "Тракия" отговаряли на проекта от 2014 г., задържали коли над 1,6 тона
Мъск млъкна - и Tesla тръгна нагоре
Триредови радиатори: Има ли полза от тях?
Hyundai патентова радикална технология срещу кражби на коли
15 чудесни коли на старо, по-евтини от почивка в Слънчев бряг
Двама българи ще спорят на репешажите на Европейското по борба
Конър Макгрегър премина успешно кантара преди UFC 329
Клуб Таекуондо Фитнес НСА въвежда иновативна система за оценка на трениращите
Пабло Молина триумфира при 90+ кг. на KWU SENSHI Световната купа за аматьори 2026
Липсата на 1 час сън всяка нощ може да доведе до качване на килограми
Белези от ухапване по кожата – как да се справим?
Грижа за детската кожа през летните месеци
Фармацевти настояват за 25% увеличение на заплащането за рецепти по НЗОК
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар