Единствената българска представителка в кану-каяка на олимпийските игри Станилия Стаменова завърши на четвърто място в своята серия на 200 метра спринт, което ѝ отреди място на четвъртфиналите в японската столица.
Първите две състезателки от всяка група се класираха директно на полуфиналите, а другите трябваше да преминат през ситото на предходната фаза, информира БНР.
Българката стартира отлично и набра скорост от самото начало, като разви и 16 км/ч, като показваше отлична техника през цялото време. В нейната серия обаче се получи изключителна конкуренция и трябваше фотофиниш да разпредели местата от второ до пето.
Дорота Боровска от Полша оправда статута си на фаворит и спечели серията с 47.655 секунди, като втората позиция на Кинчо Такач от Унгария също бе очаквана с време 47.977. Румънката Даниела Кокиу успя да се вреди на трета позиция с 48.338 секунди, а с 48.477 Стаменова зае четвъртата позиция.







В "Денят ON AIR" на 18 юни от 19:15: Ще решат ли ценовите различия мерките на правителството?
МОН публикува отговорите от НВО по математика за 7 и 10 клас
Шишков: Директорът на РДНСК в Ловеч е подал оставка заради строителството на "Хемус"
Китайска елeĸтpичecĸa миниĸoлa зa 10 000 eвpo щe ce пpoдaвa y нac
МОН публикува отговорите на днешното НВО за 7. и 10. клас
Тв водеща се извини след невярна информация, че бащата на Меси е починал
Volkswagen съкращава гамата си, както и хиляди служители
Volvo забрани на собствениците да зареждат XC40
Европа сложи край на еднократните автомобили
Пълномащабен Koenigsegg от Lego постави рекорд за скорост
Роселин Бачевски си гарантира медал от Европейската купа в Чехия
Фурор за България на Световната купа в Китай
Мендес вижда Махачев – Макгрегър като най-великия сблъсък в UFC
Илия Топурия със сериозни проблеми със зрението след кървавата битка с Джъстин Гейджи (СНИМКА +18)
Ето колко крачки трябва да правим на ден, за да сме здрави
Хранителни интоксикации - как да ги разпознаем?
Над 27 000 евро от благотворително бягане бяха събрани за обновяването на Първо УНГ отделение на ИСУЛ
Алергия към слънцето – как се появява и как да се справим с нея?
Коментари
Напиши коментар03:13 | 24 апр 2024 г.
Напиши коментар