Отборът на Испания победи Йордания с 3:1 в приятелска футболна среща, играна в Аман, броени дни преди началото на Световното първенство в Катар.

Ансу Фати даде преднина на испанците в 13-ата минута след като получи подаване от Марко Асенсио и реализира със страхотен удар. Пет по-късно Асенсио също излезе в добра позиция, но стреля над вратата на Йордания. Пак той не успя да преодолее вратаря на противника в 40-ата минута на срещата, но в 56-ата Гави не сгреши и покачи на 2:0.

Нико Уилямс направи резултата 3:0 в полза на водения от селекционера Луис Енрике състав с чудесно изпълнение в 84-ата минута.

Хамза Ал-Дардур пък се разписа за домакините във втората минута на добавеното време, оформяйки крайното 1:3.

Испания е в група Е на Мондиал 2022 и ще стартира на първенството с двубой срещу Коста Рика на 23 ноември.

Друг от участниците на Световното първенство тимът на Мароко победи Грузия с 3:0 също в контролна среща в Шарджа. Попаденията бяха дело на Юсеф Ен-Несири в петата минута, Хаким Зиеш в 29-ата и Софиан Бофал от дузпа в 72-ата минута.

Мароко започна участието си на Мондиал 2022 с мач срещу Хърватия от група F на 23 ноември.