Световният шампион Франция започна защитата на титлата си с шеметен обрат срещу Австралия. Селекцията на Дидие Дешан разби с 4:1 „кенгурата“ в първия мач от Група „D“ на Мондиала в Катар.

Изненадващо Крейг Гуудуин откри резултата за Австралия още в 9-ата минута. След това обаче французите се развихриха и спечелиха с 4:1. С два гола блесна Оливие Жиру (32 и 72), който изравни рекорда за най-много отбелязани попадения за националния отбор дело на Тиери Анри. И двамата имат по 51 гола на сметката си. По едно попадение в мрежата на Матю Райън добавиха Адриен Рабио (27) и Килиан Мбапе (68)

Така „петлите“ оглавиха класирането в своята група с 3 точки. „Кенгурата“ пък са последни.

Мачът започна повече от изненадващо. Още в 9-ата минута Крейг Гуудуин шокира актуалния шампион. Той получи отличен пас от Матю Леки и матира Лорис – 0:1.

Малко след това „петлите“ получиха нов удар. Люка Ернандес получи контузия и се наложи да бъде сменен принудително. На негово място влезе брат му Тео.

Хората на Дидие Дешан нанесоха своя удар в рамките на 5 минути между 27-ата и 32-ата. Първо Адриен Рабио изравни с глава, след като Тео Ернандес му сложи топката на тепсия. След това халфът асистира на Оливие Жиру, който прати кълбото в опразнената врата за пълния обрат 2:1.

Натискът на Франция продължи. До почивката с нови пропуски блеснаха Жиру, Гризман и на два пъти Мбапе. При втория случай звездата на ПСЖ не уцели вратата от 4-5 метра.

След почивката доминацията на „петлите“ отново бе очевидна. С нови пропуски се отчетоха Мбапе, Конате и Гризман.

Все пак Килиан Мбапе успя също да запише името си сред голмайсторите. Усман Дембеле го намери перфектно и той с глава направи резултата 3:1 в 68-ата минута. Само 4-минути по-късно Жиру заби второто си попадение в мача. Килиан Мбапе центрира отляво, а голаджията на Милан с глава от 5 метра фиксира крайното 4:1, изравнявайки и рекорда на Тиери Анри за най-много попадения с екипа на Франция.

Франция - Австралия 4:1

Голмайстори:  0:1- Крейк Гуудуин (9), 1:1- Адриен Рабио (27), 2:1 – Оливие Жиру  (32), 3:1 – Килиан Мбапе (68), 4:1 – Оливие Жиру – (72)

Франция: Лорис, Павар, Конате, Л. Ернандес, Чуамени, Рабио, Гризман, Дембеле, Мбапе, Жиру

Австралия: Райън, Аткинсън, Роулес, Соутар, Бехич, Мой, Макгрий, Ървайн, Гуудуин, Леки, Дюк