Хърватия - Канада, мач от група "F" на Мондиал 2022. Стадион "Халифа", 18.00 часа българско време.

Формата на символичния домакин Хърватия: общо 6 победи, 3 равенства и 1 загуба в последните 10 срещи. От тях 2 победи, 2 равенства и 1 загуба в последните 5 домакинства.

Формата на символичния гост Канада: общо 4 победи, 1 равенство и 5 загуби в последните 10 срещи. От тях 1 победа, 1 равенство и 4 загуби в последните 6 гостувания.

Това е първи мач между двете нации. Балканците завършиха 0:0 с Мароко, а "кленовите листа" играха силно срещу Белгия, но загубиха с 0:1.

Хърватия - Канада 4:1

0:1 Дейвис (2)

1:1 Крамарич (37)

2:1 Ливая (44)

3:1 Крамарич (70)

4:1 Ловро Маер (90)

Хърватия: Ливакович, Юранович, Ловрен, Гвардиол, Соса, Модрич, Брозович, Ковачич, Ливая, Крамарич, Перишич

Канада: Борян, Джонстън, Витория, Милър, Лариеа, Дейвис, Хътчинсън, Еустакио, Бюканън, Ларин, Дейвид

Следете мача по минути в Gol.bg.

1 минута: Начало на срещата Хърватия - Канада. Да си пожелаем качествен футбол и много голове

2 минута: ГООООООООООООООЛ за Канада. Бюканън центрира перфектно към Алфонсо Дейвис, който с глава опъна мрежата на "шахматистите". Страхотно начало на този мач. Хърватите са в нокдаун

8 минута: Високо темпо от началото на срещата. Хърватите се съвзеха, след като канадците рано-рано им вкараха.

18 минута: Модрич и компания изцяло взеха инициативата и се опитват да притиснит здраво канадците, които леко са се прибрали в собствената си половина

21 минута: Уникален шанс за "шахматистите". Ковачич разнебити защитата на Канада и намери Ливая в наказателното поле на Канада, за миг той остана на чиста позиция, но се засуети да нанесе голов удар.

26 минута: ОТМЕНЕН ГОЛ НА Хърватия. Европейците сътвориха страховита атака, при която Крамарич успя да вкара, но попадението му правилно бе отменено поради засада на Ливая, който в зародиша на нападението бе зад защитата на канадците.

35 минута: Хърватите изцяло доминират в последните минути

36 минута: УНИКАЛЕН ШАНС за Хърватия. Ливая бе изведен сам срещу Борян леко вдясно, последва диагонален удар, но Милан Борян показа класа и отрази майсторски

37 минута: ГОООООООООООООООООЛ за Хърватия. Европейците за пореден път разминаха защитата на Канада. Перишич пусна уникален пас към Крамарич отляво, който стреля остро и не остави шансове на Борян за 1:1

44 минута: ГОООООООООООООООООЛ за Хърватия и пълен обрат още преди почивката. "Шахматистите" проведоха поредната си атака по учебник, при която Ливая получи топката някъде около дъгата на пеналта, след което изстреля мощна бомба и простреля Борян за 2:1

45 минута: Пет минути добавено време за първото полувреме

45 минута: Тотален футбол от страна на хърватите, този път късметът спаси канадците от трети гол

45+5 минута: Край на първото полувреме

46 минута: Начало на второто полувреме

49 минута: Какво положение за Канада...Осорио стреля мощно от границата на наказателното поле, но Ливакович се разтяга и с мъка спасява. Страхотно начало и на второто полувреме

54 минута: НЕВЕРОЯТЕН ПРОПУСК на Хърватия. Крамарич получава топката на точката на дузпата, последва остър удар, но Борян направи феноменално спасяване.

59 минута: Далечен удар на Джонатан Дейвид, но Ливакович без проблеми спасява

70 минута: ГООООООООООООООЛ за Хърватия. Перишич пусна уникален пас към Крамарич в пеналта на Канада, който направи майсторски финт, след което с левия крак технично опъна мрежата - 3:1

78 минута: Канонада пред вратата на Канада. Милан Борян определено спасява северноамериканците от разгром. Борян последователно направи две феноменални намеси

85 минута: Срещата определено се доиграва

90 минута: Шест минути добавено време

94 минута: ГОООООООООООООООЛ за Хърватия и 4:1, голмайстор Ловро Маер

90+6 минута: Край на мача. Хърватия - Канада 4:1