Франция - Полша, осминафинален мач на Мондиал 2022. Стадион "Ал Тумама", 17.00 часа българско време.

Формата на Франция: общо 4 победи, 2 равенства и 4 загуби в последните 10 срещи.

Формата на Полша: общо 4 победи, 2 равенства и 4 загуби в последните 10 срещи.

През този век съперниците имат две приятелски срещи, в които падна само един гол в полза на "петлите". На световни финали Полша бие Франция с 3:2 през 1982 година в мача за трето място.

Следете мача по минути в Gol.bg

Франция - Полша 0:0

Франция: Лорис, Кунде, Варан, Упамекано, Т. Ернандес, Чуамени, Рабио, Дембеле, Гризман, Жиру, Мбапе

Полша: Шченсни, Кеш, Берешински, Кивьор, Глик, Франковски, Шимански, Криховяк, Желински, Камински, Левандовски

1 минута: Начало на мача!

4 минута: Натиск на Петлите в началото. Варан стреля неточно с глава след корнер.

13 минута: Французите продължават да доминират. Удар на Чуамени е спасен от Шченсни. Чисти положения обаче липсват.

17 минута: Отнета топка от Франция в половината на съперника и Дембеле стреля, но Шченсни отново е сигурен. Дембеле имаше и други опции.

21 минута: Опасен удар на Левандовски след контраатака, но Лорис бе покрил ъгъла, а и топката прелетя около метър встрани.

29 минута: ГОЛЯМ ПРОПУСК ЗА ФРАНЦИЯ! Петлите получиха отлична възможност на скорост, Гризман изведе Дембеле вдясно, той пусна успоредно на голлинията и на далечната греда Жиру се плъзна по тревата, но засече в аут. Голям късмет за Полша!

35 минута: Мбапе финтира отлично Кеш отляво и стреля силно в близкия ъгъл, но Шченсни спаси.

38 минута: ОТЛИЧЕН ШАНС ЗА ПОЛША! След атака отляво Желински получи топката фронтално срещу вратата и стреля, но в тялото на Лорис. При втория опит на поляка защитник блокира добавката, а след това Камински нанесе удар, но пред голлинията Варан изби. Франция оцеля!

44 минута: ГОООЛ ЗА ФРАНЦИЯ! Петлите повеждат! Мбапе даде отличен пас към Жиру, който бе покрит, а нападателят с прецизен изстрел с левия крак преодоля Шченсни, за да се превърне в най-резултатния играч в историята на Франция със своя 52-и гол с националната фланелка.

45+2 минута: КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ! Предимство да Франция!

46 минута: Начало на второто полувреме!

51 минута: Французите започнаха по-добре и удар на Гризман бе спасен от Шченсни.

56 минута: Опасен удар на Мбапе. След рикошет топката минава леко встрани от вратата, а корнера не носи нищо.

63 минута: Мбапе остана на добра позиция в наказателното поле, но загуби баланс и стреля неточно.

74 минута: 2:0 ЗА ФРАНЦИЯ! Мачът изглежда решен, а героят е Килиан Мбапе! Нападателят получи на границата на наказателното поле от Дембеле, нагласи се и с отличен удар под гредата вкара с много силен удар. Това бе неговият 4-и гол в турнира и 8-и на световни финали.

86 минута: Мачът се доиграва. Всичко е ясно.

91 минута: 3:0 И ПАК МБАПЕ! Страхотен удар на нападатели в далечния ъгъл, който прави победата класическа!

97 минута: ДУЗПА ЗА ПОЛША. Игра с ръка на Упамекано и намеса на ВАР.

98 минута: ЛОРИС СПАСЯВА, НО Е БИЛ ПРЕД ГОЛЛИНИЯТА И ДУЗПАТА ЩЕ БЪДЕ ПРЕБИТА!

99 минута: ГОЛ ЗА ПОЛША - 3:1. Този път Левандовски вкарва, но това е почетен гол.

99 минута: Край на двубоя. Франция продължава към 1/4финалите след шоу на Мбапе! Победа с 3:1 над Полша!