Япония - Хърватия, осминафинален мач на Мондиал 2022. Стадион "Ал Джануб", 17.00 часа българско време.

Формата на Япония: общо 5 победи, 2 равенства и 3 загуби в последните 10 срещи.

Формата на Хърватия: общо 6 победи, 3 равенства и 1 загуба в последните 10 срещи.

Двете нации се срещнаха на Мондиал 2006, когато не си вкараха голове и заедно отпаднаха в груповата фаза.

Япония - Хърватия 1:1

1:0 Маеда (43)

1:1 Перишич (55)

Япония: Гонда, Танигучи, Томиясу, Йошида, Нагатомо, Морита, Ендо, Ито, Камада, Доан, Маеда

Хърватия: Ливакович, Юранович, Ловрен, Гвардиол, Баришич, Брозович, Ковачич, Модрич, Перишич, Крамарич, Петкович

Следете мача по минути в Gol.bg

1 минута: Начало на срещата Япония - Хърватия. Да си пожелаем качествен футбол и много голове

3 минута: Японците изненадващо започват агресивно срещата и притискат здраво хърватите пред наказателното им поле. Танигучи се извиси и стреля с глава, но топката излиза в аут

8 минута: Страхотен шанс за Хърватия. Томиясу сгреши нелепо в защита и подари топката на Перишич, който стреля от малък ъгъл, но Гонда показа класа и спаси.

11 минута: Ито центрира остро в наказателното поле на Хърватите, но там Маеда и Камада се разминаха с топката.

15 минута: Хърватите контролират действията на терена и изцяло владеят топката, азиатците осново се защитават

25 минута: Бруно Петкович бе изведен зад защитата на Япония, но се замота и бе блокиран.

27 минута: Перишич чукна хитро топката с глава към Андрей Крамарич, но той не успя да се възползва от тази ситуация.

41 минута: Даичи Камада стреля от чиста позиция, но в аут.

43 минута: ГООООООООООООООООООЛ за Япония! След разиграване при ъглов удар, се получи разбъркване в наказателното поле на Хърватия, при което топката попадна в Маеда и той я прати в мрежата на европейците

45 минута: Край на първото полувреме.

46 минута: Начало на второто полувреме

50 минута: Хърватите започват атакуващо второто полувреме, но така и не успяват да стигнат до сериозно голово положение.

55 минута: ГООООООООООООООООООООООЛ за Хърватия. Иван Перишич вкарва феноменален гол с глава от точката на дузпата

57 минута: Страхотна тупалка на Ендо, но Ливакович с една ръка спасява

63 минута: Бомбен удар на Лука Модрич от дъгата на наказателното поле, но Гонда прави уникално спасяване

74 минута: Темпото на игра леко падна, действията се развиват основно в средата на терена

77 минута: Силен удар на Перишич, но топката профучава до дясната греда на японците

88 минута: Играчите на двата отбора определено вече чакат продълженията

90 минута: Четири минути добавено време

90+4 минута: Край на редовното време. Следват две продължения

91 минута: Начало на първото продължение

105 минута: Уникално положение за Япония: Митома развинти защитата на Хърватия и стреля мощно, но Ливакович спаси отбора си.

105 минута: Край на първото продължение

106 минута: Начало на второто продължение

118 минута: Двата отбора определено чакат дузпите

120 минута: Край на редовното време. Следват дузпи