Човек от публиката нахлу на терена по време на четвъртфиналната среща между Нидерландия и Аржентина на Световното първенство по футбол в Катар. Това се случи около 75-ата минута на срещата, точно когато Лионел Меси беше отбелязал дузпа второто попадение за аржентинците в мача.

Мъжът, който беше с доста атлетично телосложение, беше с черни панталони и светлосиня блуза, която започна да съблича в момента, когато охранителите го заловиха и повалиха на терена.

Ясно беше, че по тялото му има някакво послание, което обаче не се видя заради реакцията на хората от охраната. Бяха разпознати буквите на латиница V, I, T, A, L, а на по-ниско място на гърдите – T, H, E.

След като фенът беше изведен от терена, мачът беше подновен. Аржентина спечели с 4:3 след изпълнение на дузпи и 2:2 в редовното време и продълженията.

Нахлуването на този привърженик е второ подобно на Мондиал 2022 в Катар след това на Марио Фери на мача Португалия – Уругвай в груповата фаза на шампионата.