Мексико и Полша се изправят един срещу друг в мач от група С на Мондиал 2022.

Формата на Мексико: Общо 4 победи, 2 равенства и 4 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 3 победи, 1 равенство и 3 загуби в последните 7 домакинства.

Формата на Полша: Общо 4 победи, 2 равенства и 4 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 1 победа, 2 равенства и 1 загуба в последните 4 гостувания.

Директни мачове: В последните 3 директни срещи домакините имат 1 победа, гостите нямат победа и 2 пъти са завършили наравно. На домашния терен на Мексико имат изиграна само 1 среща, като са завършили наравно.

Мексико - Полша

Мексико: Очоа, Монтес, Морено, Санчес, Гайярдо, Алварес, Ерера, Чавес, Вега, Мартин, Лосано

Полша: Шчесни, Бережински, Квиор, Глик, Кеш, Криховяк, Жиелински, Шимански, Камински, Залевски, Левандовски

Проследете мача на живо с Gol.bg

1' Начало на мача

12' Ектор Морено стреля опасно с глава, но топката премина над вратата

26' Алексис Вега надскочи Мати Кеш в наказателното поле на Полша и стреля с глава, а ударът мина на сантиметри от страничния стълб

28' "Ацтеките" продължават с по-добрата си игра. Луис Чавес изведе отляво Хесус Гаярдо, който шутира, Шчесни не се намеси убедително, но топката излезе в аут

39' Ървинг Лосано центрира опасно отдясно, но Себастиан Шимански пресече подаването към Ектор Ерера, изчиствайки в ъглов удар

45' Хорхе Санчес шутира от малък ъгъл, но Шчесни внимаваше и спаси

45+2' Край на първото полувреме. Мексико е по-активният отбор на терена, но така и не успява да стигне до по-чисто положение пред вратата на Шчесни. "Дружина полска" пък завърши полувремето без нито един точен удар във вратата на северноамериканците.

46' Играта е подновена

52' Лосано отправи далечен удар, но прекалено слаб и Шчесни улови топката без проблем

54' Дузпа за Полша! Роберт Левандовски бе леко задържан в пеналта от Ектор Морено и съдията Крис Бийт (Австралия) бе извикан от ВАР да прегледа ситуацията, след което посочи бялата точка

58' Каква драма! Левандовски стреля слабо в левия долен ъгъл на вратата и Очоа спаси удара. Нападателят продължава головата си суша на Световни първенства

64' Едсон Алварес стреля отдалеч, а Хенри Мартин отклони коварно топката с глава, но Шчесни отново бе на мястото си и спаси

82' Пред Полша се откри добра възможност, но Жиелински не успя да нанесе точен завършващ удар

90+5' Камински влезе в наказателното поле и стреля по диагонал, но прекалено слабо и Очоа без проблем спаси