Хърватия и Бразилия се изправят един срещу друг в 1/4-финален мач от Мондиал 2022.

Формата на Хърватия: Общо 6 победи и 4 равенства в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 2 победи и 2 равенства в последните 4 домакинства.

Формата на Бразилия: Общо 9 победи и 1 загуба в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 3 победи и 1 загуба в последните 4 гостувания.

Директни мачове: В последните 4 директни срещи домакините нямат победа, гостите имат 3 победи и 1 път са завършили наравно. На домашния терен на Хърватска имат изиграна само 1 среща, като са завършили наравно.

Съставите на двата отбора:

Хърватия: Доминик Ливакович, Борна Соса, Йошко Гвардиол, Деян Ловрен, Йосип Юранович, Марсело Брозович, Матео Ковачич, Лука Модрич, Марио Пашалич, Андрей Крамарич, Иван Перишич

Бразилия: Алисон, Данило, Маркиньос, Тиаго Силва, Едер Милитао, Каземиро, Лукас Пакета, Неймар, Рафиня, Ричарлисон, Винисиус Жуниор

Проследете мача на живо с Gol.bg

1' Начало на мача

5' Винисиус нанесе първи удар към една от двете врати, но Ливакович спаси без проблем

13' Сериозна опасност за Хърватия! Юранович проби и подаде отдясно на Пашалич, който центриа в наказателното поле, където Перишич не успя да намери добре топката и стреля в аут

20' Винисиус влезе в пеналта отляво, направи двойно подаване с Неймар и шутира от добра позиция, но в последния момент бе блокиран от защитник. Веднага след това Неймар пробва удар, но много слабо и вратарят спаси

30' Перишич надигра Милитао по лявото крило, влезе навътре и потърси с шут далечния ъгъл, но не намери целта

42' Неймар стреля от пряк свободен удар, топката леко рикошира в бранител, но не достатъчно за да изненада Ливакович, който спокойно я улови

45+1' Край на първото полувреме, което двата отбора изиграха предпазливо и не успяха да стигнат до чисти голови положения

46' Начало на втората част

47' След грешка на Соса топката стигна до Рафиня отдясно. Той пусна към Милитао, който центрира по земя, а Гвардиол отклони топката и Ливакович трябваше да избива с крак

48' Бразилците имат претенции за дузпа за игра с ръка на Юранович в наказателното поле. ВАР разгледа ситуацията и прецени, че няма нищо нередно

55' Ричарлисон изведе отляво в пеналта Неймар, който шутира от малък ъгъл, а Ливакович пак спаси

66' Карамбол в наказателното поле на "ватрените" изведе Пакета на стрелкова позиция, но Ливакович отново прояви класа и не позволи да бъде преодолян

76' Ричарлисон за втори път изведе Неймар сам срещу Ливакович, нападателят опита да промуши топката между краката на вратаря, но хърватинът за пореден път спаси

80' Резервата Родриго хитро върна към Пакета, който от отлична позиция шутира право в ръцете на вратаря

86' Милитао също обстрелва вратата на съперника, но топката излезе в ъглов удар след рикошет в защитник на хърватите

90+4' Резервата Антони  шутира извън пеналта, но прекалено леко и Ливакович улови без проблем

90+4' Край на редовното време. Ще се играят две продължения по 15 минути

91' Начало на първото продължение

99' Родриго центрира коварно в пеналта, но Соса блокира Пакета и топката излезе в аут

103' Резервата Бруно Петкович навърза двама защитници в златисто, а след това събра още двама около себе си и подаде към Брозович, който останал сам, от отлична позиция, стреля неточно

105+1' ГОООЛ за Бразилия! Супер атака на "селесао"! Неймар направи на два пъти двойни подавания със свои съотборници - първо с Родриго, а след това с Пакета, излезе сам срещу Ливакович, преодоля го и вкара на празна врата

105+3' Край на първото продължение. Самбата започна по трибуните

106' Начало на второто продължение

117' ГОООЛ за Хърватия! Драмата продължава! Резервата Мислав Оршич проби отляво и подаде в пеналта към Петкович, който стреля веднага и след лек рикошет в крак на защитник топката влезе в мрежата на Алисон

120+2' Последна възможност за Бразилия, Каземиро стреля от малък ъгъл право в Ливакович

120+2' Край на второто продължение, предстоят дузпи