Аржентина - Саудитска Арабия, мач от група "С" на Мондиал 2022. Стадион  "Лусаил Айконик", 12.00 часа българско време.

Формата на символичния домакин Аржентина: общо 8 победи и 2 равенства в последните 10 срещи. От тях 5 победи и 1 равенство в последните 6 домакинства.

Формата на символичния гост Саудитска Арабия: общо 2 победи, 5 равенства и 3 загуби в последните 10 срещи. От тях 1 победа и 2 равенства в последните 3 гостувания.

Това е първи официален двубой между двете нации. На почти същата дата преди 10 години двата отбора не си отбелязаха попадения в контрола.

Аржентина - Саудитска Арабия 1:2

1:0 Лионел Меси - 10', дузпа

1:1 Алшехри - 49'

1:2 Алдавсари - 53'

Отменени голове: Меси и Лаутаро (два пъти)

Аржентина: Мартинес, Молина, Ромеро, Отаменди, Таляфико, Де Паул, Паредес, Гомес, Меси, Ди Мария, Мартинес

Саудитска Арабия: Аловайс, Алфараж, Алмалки, Канно, Албрикан, Алшахрани, Албулайхи, Алтамбакти, Абдулхамид, Алдавсари, Алшехри

Следете мача по минути в Gol.bg:

1' Начало на срещата! Да си пожелаем качествен футбол и порой от попадения!

2' Месиии! Изстрел с левачката на Лео само 95 секунди след началния съдийски сигнал, но вратарят на арабите спасява! Ах, какъв старт на мача!

6' Аржентина владее топката, но все още не може да стигне до ново опасно положение.

8'  Играта е спряна. Реферът гледа на екраните задържането на Паредес в пеналта на Саудитска Арабия. И решава - ДУЗПА за Аржентина!!!

10' ГОООООООООЛ! Лео Меси вкарва от бялата точка, намирайки долния ляв ъгъл по земя!!!

16' Ранният аванс дава нужното спокойствие на южноамериканците. Те видимо намалиха темпото.

17' Абдулхамид отправя първи удар за Саудитска Арабия, но топката се яви като подаване за Емилиано Мартинес.

21' Силен, но много неточен удар на Папу Гомес.

22' ГОООООООЛ! Не, не! Вторият гол на Меси за деня е отменен заради тънка ЗАСАДА!!!

25' Засадата на Меси е потвърдена от изкуствения интелект, който "дебне" за разликата в милиметрите по терена.

27' ГООООООООЛ! Нееее, и този път голът за Аржентина е отменен! Лаутаро Мартинес се оказа в положение на засада.

33' Лявата ръка на Лаутаро е била в засада! Поне това показва компютърът.

35' Това НЕ МОЖЕ да е истина! Отмениха ТРЕТИ гол за Аржентина. Меси извежда Лаутаро, той финтира вратаря и вкарва, но отново беше в засада. Поне този път тя беше видима с просто око.

42' Сватбарски шут на Де Пол, който не приляга на световно първенство. Топката остана ли в рамките на стадиона?..

45' Още 300 добавени секунди футбол преди почивката.

45' + 4 Капитанът на арабите Алфараж е заменен принудително.

45' Край на първото полувреме.

46' Играта е подновена!

49' ГООООООООЛ за Саудитска Арабия - 1:1! Алшехри е изведен напред и вкарва по диагонала отляво. Гол за арабите при първия им опасен удар в срещата! Не е за вярване!

53' ГОООООООООЛ! Какво се случва тук? Саудитска Арабия повежда с 2:1!!!! Алдавсари финтира двама аржентинци и вкарва брилянтен гол в горния десен ъгъл!!!

60' Промени в състава на Аржентина. Дали това ще даде резултат?

64' Пропуск за Аржентина! Талиафико не успя да вкара отблизо. Пече ли се футболно чудо днес? Тиктака ли най-мощната футболна бомба на Мондила 2022 още в третия ден?

68' Саудитите много хитро започнаха да понакъсват играта, а тя без това не върви за Аржентина през второто полувреме. Какво се е случило на почивката?

70' Това не е добър знак за Аржентина - Лео Меси се разхожда по терена. Така ли би играл великият Диего Марадона, ако му се случваше да губи с 1:2 от... Саудитска Арабия?

72' Ди Мария стреля точно, вратарят улавя спокойно.

75' Опитват се. Гаучосите не спират да търсят начин за изравняване, но арабите тичат с огромна енергия и са на 15-20 минути от историческа победа.

79' Пряк свободен удар за Аржентина. Всичко или нищо днес за двукратния световен шампион? Времето изтича безмилостно бързо за Аржентина и се влачи бавно за арабите.

80' Слабо. Шут на Меси доста над целта. Това изпълнение олицетворява душевното състояние на Лео в момента.

84' Слаб удар и с глава на Меси.

90' Още 8 минути мъка за Аржентина или все пак ще има изравняване?

90' + 3 Остават 300 секунди до СЕНЗАЦИЯТА.

94' Аржентина разиграва, но езикът на тялото на всеки един от гаучосите показва - те са в тежък нокдаун. Нокаутът е съвсем близо.

95' Меси разиграва в пеналта на противника, но се забавя и топката му е избита. Какъв шанс за Лео!

100' Вече се играят 10 минути над редовните 90.

101' Алварес стреля с глава, но вратарят на Саудитска Арабия спасява!

104' КРАХ за Аржентина. КРАЙ на мача!!!