Аржентина смачка Полша и се класира за 1/8-финала на световното първенство.

"Албиселесте" треснаха 2:0 европейците в последен мач от група C. Южноамериканците тотално надиграха поляците и само феноменалните изяви на стража им Войчех Шчесни предотврати по-голяма загуба. Вратарят на Полша спаси дузпа на Меси в края на първата част.

В герои за Аржентина не бяха обичайните заподозрени, а младежите Алексис Макалистър и Хулиан Алварес.

Вижте ТУК най-интересното от срещата по минути

Първият откри резултата в началото на първата част. Талантът на "Манчестър Сити" пък с фамозен гол удвои в 68-ата мин.

Аржентина спечели групата с шест точки. На 1/8-финала ще играят с изненадата Австралия.

Въпреки загубата Полша остава на второто място. Европейците имат 4 точки, колкото и Мексико. Поляците обаче имат по-добра голова разлика. В следващия кръг играчите на Чеслав Михневич ще срещнат световния шампион Франция.

Поляците не създодаха нито едно голове положение. За повече от 90 минути те не отправиха нито един точен удар. Роберт Левандовски бе зрител от близо, тъй като съотборниците му рядко успяваха да пуснат пас към голямата си звезда.

Аржентина взе инициативата още от първите минути. Тимът на Лионел Скалони не спря да натиска. За първите 45 мин "албиселесте" отправиха цели 12 удара към вратата на Полша.

Първата по-сериозна опасност пред вратата на Шчесни дойде в 17-ата мин. Мегазвездата на Аржентина Меси пусна хубав пас по въздух към Маркос Акуня. Защитникът пое, излъга бранител на "дружина полска" и стреля, но шутът му излезе в аут.

Две минути по-късно двамата аржентинци повториха упражението. Само че този път Акуня насочи топката с глава опасно към вратата на Шчесни. Стражът на Полша все пак отрази.

Хулиан Алварес пропусна най-чистото положение до момента. Голаджията на "Сити" стреля в 29-ата мин, но топката бе избита на метър пред голлинията от полски защитник. След това кълбото попадна у Акуня, който без да се колебае стреля, но ударът му профуча встрани от вратата.

Ди Мария опита пробва да изненада полския вратар и стреля директно от корнер. Шчесни обаче внимаваше и изби.

Отново пред Алварес се откри възможност да даде аванс на своя тим, но шутът на нападателя бе отразен. След него Меси опита да играе с глава. Шчесни скочи да избива, ала заби лек плесник на звездата на Аржентина. "Албиселесте" скочиха с претенции, че има дузпа. Реферът Дани Макелие бе привикан от ВАР и след преразглеждане посочи бялата точка.

Зад топката застана Меси, но Шчесни майсторски спаси.

На почивка селекционерът на Полша направи две промени. Въпреки това тимът му рухна, още преди да са изминали 70 секудни от началото на втората част. Алексис Макалистър получи сам в наказателното поле от Молина и вкара така чакания гол в 47-ата мин. Халфът на "Брайтън" с хубав шут насочи топката в мрежата на Шчесни и най-накрая проби полския страж.

След гола европейският тим отговори с удар на Камил Глик. Бранителят засече центриране от пряк свободен удар. Изстрелът му с глава обаче мина далеч от вратата.

Попадението успокои "албиселесте". Аржентиците спряха устрема си и опитваха повече да разиграват топката. И така да не оставят никакви шансове пред поляците.

Меси и Макалистър стреляха към вратата на противника в първата половина на втората част. Шутът на първия бе блокиран. А този на голмайстора на южноамериканците бе спасен от Шчесни.

Звездата на "Манчестър Сити" Хулиан Алварес осигури класирането на 1/8-финалите за Аржентина. 22-годишният футболист с майсториски шут матира полския вратар в 68-ата мин.

Три по-късно Меси пропусна да реши всичко. Звездата на "албиселесте" отново бе спрян от кошмара си Шчесни. От непосредствена близост Меси прати топката право в стража на европейския тим.

Влезлият като резерва Лаутаро Мартинес пропусна да направи резултата класически.

В добавето време пък Талиафико също не успя да прониже Шчесни.

Полша - Аржентина 0-1 Голмайстори: 0:1 Макалистър (47); 0:2 Алварес (68);

Стартови състави:

Полша: Войчех Шчесни,  Бартош Бережински, Камил Глик, Якуб Кивиор – Мати Кеш, Кристиан Биелик, Гжегорш Криховяк, Пшемислав Франковски, Пьотр Жиелински, Карол Свидерски, Роберт Левандовски

Аржентина: Емилиано Мартинес, Маркос Акуня, Кристиан Ромеро, Николас Отаменди, Науел Молина, Енцо Фернандес, Алексис Макалистър, Родриго де Пол, Лионел Меси, Анхел Ди Мария, Хулиан Алварес