Аржентинският национален отбор по футбол отстрани Австралия и стигна до четвъртфиналите на Световното първенство в Катар 2022 след победа с 2:1.

Съперник в следващата фаза ще бъде Нидерландия, а капитанът на гаучосите Лионел Меси предусеща трудности.

"Усложнихме нещата сами при 2:1, защото това беше контролиран мач и можехме дори да го вземем по-лесно. Те правят рикошет и след това е нормално... Започват да отправят удари в последните минути.

"Може би последният им удар, който покри Дибу (Емилиано Мартинес) също не беше фатален, а по-скоро беше усещането, че това са последните минути и ще се опитат да ни затруднят.

Трябва да продължим обединени, направихме още една крачка и сега предстои друга, по-трудна“, анализира капитанът на аржентинския национален отбор пред Tyc Sport.