Селекционерът на националния отбор на Парагвай Густаво Алфаро изтъкна борбения дух на играчите си при успеха над Турция с 1:0 на световните финали, като подчерта, че отборът никога не бива да бъде смятан за аутсайдер, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
Тимът на Парагвай трябваше да се справя с вълните от турски атаки след червения картон на Мигел Алмирон в добавеното време на първата част.
"Може да се изправяме и срещу по-добри отбори от нас и уважаваме това, но никога няма да се чувстваме като аутсайдери или под нашия съперник", каза гордият Алфаро на пресконференцията си. "Винаги ще даваме най-доброто и ще уважаваме фланелката по най-добрия начин", изтъкна той.
Парагвай играе на първото си Световно първенство след 2010, като понесе сериозни критики след загубата си от САЩ на старта с 1:4.
Алфаро смята, че победата над Турция не се дължи на тактика или стратегия, а на духа на играчите. "Когато спечелихме мача след последния сигнал, не можех да повярвам. Както и да е, казах на играчите, че искам да виждам тази радост в очите им, когато се гледат един друг и нямат нужда от думи. Всички кипи, кръвта ни, гърдите ни. И им казах, че искам да виждам това, този борбен дух. Дори когато хората мислят, че сме мъртви, ние не сме", каза още аржентинският треньор.
снимка: БГНЕС








Следваканционен синдром: Защо изпитваме тревожност в края на лятото
7 правила за безопасно каране на колело
Лекар със съвети как да се предпазим от хранителни инфекции в жегите
Тези 3 зодии са най-добрите спътници за лятна почивка
Лудогорец продължава без грешка, Ботев (Пловдив) падна в Разград
Пламъци край бреговете на гръцкия остров Скирос, пожарът наложи превантивни евакуации (ВИДЕО)
България със сребро в отборната надпревара на Световното по художествена гимнастика
Милан разби Манчестър Юнайтед след зрелищен обрат
Този кемпер разполага не с едно или две, а с пет легла!
Новият часовник на Mercedes изостава с един ден за 1040 години
Германски производител готви революционни спирачки
Volkswagen поема нов курс – по-малко модели, повече иновации
Рой Джоунс-младши: Боксът вече не е толкова зрелищен, колкото преди
Дакота Дичева сваля гипса на двете ръце
Анализ: Махачев срещу Мачадо Гари – може ли размерът да се окаже решаващ?
Макензи Дърн и Джилиън Робъртсън се изправят в битка за титлата на UFC 330
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар