Стражът на Бундестима Мануел Нойер изпревари световния шампион от 1986 г. Диего Марадона по брой участия на Световни първенства.

Нойер излезе като титуляр в мача от третия кръг от груповата фаза срещу Еквадор, което е 22-рото му участие на Мондиал. Той се изкачва на шесто място в историята на турнира по тази статистика. Само аржентинецът Лионел Меси (28), германците Лотар Матеус (25) и Мирослав Клозе (24), португалецът Кристиано Роналдо (24) и италианецът Паоло Малдини (23) са пред него.

Нойер е на 40 години. Вратарят играе за Байерн Мюнхен от 2011 г. С отбора той спечели 13 шампионски титли на Германия, седем Суперкупи и шест Купи на Германия, две титли от Шампионската лига, две Суперкупи на УЕФА и две Световни клубни първенства на ФИФА. Той също така спечели Световното първенство през 2014 г. с националния отбор на Германия.

Мондиал 2026 се провежда в САЩ, Канада и Мексико. Четиридесет и осем отбора участват в турнира за първи път. Той приключва на 19 юли. Аржентина е настоящият шампион.