Героят от финала на Мондиал 2026 Феран Торес е осиновил кучето Майло (Milo) от приюта „Улични сърца БГ“ в дряновското село Глушка, съобщи за БТА основателят и директор на организацията Ема Смит.
Историята на Майло започва през юни 2021 г., когато три изоставени кученца били открити под мост между дряновските села Скалско и Гостилица. За тях сигнализирал британски гражданин, след което екипът на приюта организирал акция по спасяването им.
„Кученцата бяха много уплашени, силно отслабнали и покрити с бълхи и кърлежи. Очевидно бяха изоставени от известно време. Успяхме да ги заловим, настанихме ги в приюта, прегледаха ги ветеринарни лекари, ваксинирахме ги и започнахме да търсим домове за тях“, разказа Смит.
През септември 2021 г. Феран Торес осиновил Майло чрез организация, с която тогава приютът работел във Великобритания. По това време футболистът се състезавал за английския Манчестър Сити, където живял с кучето. След трансфера си в Испания той взел Майло със себе си. Днес кучето живее заедно с Торес и още три негови домашни любимци.
Според Ема Смит жестът на световноизвестния футболист е признание както за работата на приюта, така и за качествата на българските бездомни кучета.
„За нас беше огромна чест, че Феран избра да осинови куче именно от нашия приют. Майло е изключително интелигентно куче, а Феран е прекрасен посланик на българските кучета, защото редовно публикува снимки с него в социалните мрежи. Благодарение на това успяхме да намерим домове и за други наши животни“, каза тя.
По думите ѝ организацията е кастрирала около 5000 кучета, но наред с това основната ѝ мисия остава намирането на постоянни домове за безстопанствените животни.
„Надявам се примерът на Феран Торес да насърчи повече хора в България да осиновят куче от приют. Имаме много прекрасни кучета, които чакат своите семейства“, допълни Смит.
Тя подчерта, че осиновяването няма социални или национални граници.
„Всеки може да осинови куче – независимо дали е футболист, работи в магазин или живее в малко село. Това показва единствено, че човек има добро сърце. За нас не е важен общественият статус, а отношението към животните“, заяви тя.
Последната информация, с която приютът разполага, е от 2025 г., когато Майло се е чувствал отлично, бил е напълно адаптиран към живота в Испания и продължавал да живее при Феран Торес.
Ема Смит е основател и директор на приюта „Улични сърца БГ“ в село Глушка. Тя пристига в България от Великобритания през 2013 г. по време на прекъсване на кариерата си в британската полиция. След като се сблъсква с проблема с бездомните кучета в района, заедно със съпруга си Антъни създава организацията, чиято първоначална цел е програма за кастрация на безстопанствени животни, а впоследствие развива и дейност по тяхното спасяване и осиновяване.
Снощи пък Торес се превърна в една от най-популярните личности в света, след като вкара единствения гол на финала срещу Аржентина, разписвайки се за крайното 1:0 в 106-ата минута на продълженията.








Ако имаме продукция, няма да говорим за надценки, според Богомил Николов
Капитан Данов: Без радари и без ПВО е невъзможно да се води отбрана
Набили изверга шеф "Чичо Гошо", драл и сготвил котка?
Жегата е убила над 25 000 души в цяла Европа тази година
Задържаха след преследване 77-годишен пиян шофьор
Полицията в Лондон конфискува коли за над 8 млн лири
Германски производител на автомобили фалира
Колите могат сами да спират превишението на скоростта, но нямат разрешение
Шофьори масово пренебрегват въртящо се копче вляво от волана
Иън Мачадо Гари се готви с Демиан Мая за Махачев (ВИДЕО)
Люк Рокхолд срещу Джо Пайфър на RAF 13
Ислам Махачев преди UFC 330: Аз съм най-добрият боец в света и ще го докажа
Марк Зукърбърг и Мераб Двалишвили си спретнаха зрелищен спаринг в морето (ВИДЕО)
Често срещана инфекция на кожата през лятото – импетиго
Дентално здраве от детството до зрелостта: Менопауза и орално здраве - хормоналният фактор в устната кухина
Дори лекото недоспиване може да повиши теглото
Компактен CRISPR ензим приближава терапиите, които редактират гени в тъканите
Коментари
Напиши коментар01:07 | 23 юли 2026 г.
18:27 | 20 юли 2026 г.
Напиши коментар