Националният отбор на Аржентина поднови подготовката си за втория мач от Световното първенство 2026, а селекционерът Лионел Скалони отново е изправен пред ключово решение в нападение. След успеха с 3:0 над Алжир действащите световни шампиони насочват вниманието си към предстоящия двубой срещу Австрия, като конкуренцията между Лаутаро Мартинес и Хулиан Алварес за място сред титулярите остава напълно отворена.

Футболистите, започнали срещу Алжир, се завърнаха на тренировъчния терен след възстановителна сесия във фитнеса в сряда. В първия мач Скалони заложи на Лаутаро Мартинес като централен нападател, но звездата на Интер беше заменена от Хулиан Алварес в 55-ата минута.

Любопитното е, че преди началото на турнира Алварес се смяташе за фаворит за титулярното място. Въпреки това Скалони предпочете Мартинес – сценарий, който напомня на Мондиал 2022 в Катар. Тогава нападателят на Интер стартира като първи избор в атака, но от третия мач нататък мястото му беше заето именно от Алварес.

Преди срещата с Алжир аржентинският селекционер потвърди, че нападателят на Атлетико Мадрид е преодолял проблемите с глезена и е напълно готов за игра. След победата Скалони отличи и представянето на Лаутаро Мартинес, като подчерта неговата „невероятна физическа работа“ на терена.

„Треньорът непрекъснато трябва да взема решения – кой играе, кой остава на пейката, кой влиза и кой излиза. Всеки иска да бъде на терена, но трябва да избереш 11 футболисти и да намериш най-добрия баланс за отбора“, коментира Скалони.

Според аржентински медии и журналисти, присъствали на последната тренировка, има сериозна вероятност Алварес да започне като титуляр срещу Австрия в мача от група J.

Въпросителни има и в защитата. Гонсало Монтиел стартира като десен бек срещу Алжир, но Науел Молина, който обикновено е първи избор на позицията, се появи в игра след почивката и също претендира за титулярно място.

Несигурна остава и ситуацията около левия бек Николас Таляфико. Защитникът продължава възстановяването си от контузия в прасеца, а срещу Алжир беше заменен от Факундо Медина. От Аржентинската футболна асоциация съобщиха, че Таляфико бележи добър напредък и има шанс скоро да се завърне в игра.

Снимка: БГНЕС