Селекционерът на Египет Хосам Хасан заяви, че Световното първенство е „наредено да спечели Аржентина“, след като остана разгневен от няколко съдийски решения по време на мача от осминафиналите между двата отбора. Фараоните поведоха с 2:0, но с 3 гола след 78-ата минута на срещата Гаучосите обърнаха мача и се класираха на четвъртфиналите.
Хасан обаче беше дълбоко недоволен от развоя на мача, като твърдеше, че на Египет неправилно е бил отнет втори гол при резултат 1:0 след проверка с ВАР, и че на отбора му е трябвало да бъде отсъден дузпа в добавеното време, малко преди Енцо Фернандес да отбележи третия гол за Аржентина.
На пресконференцията след мача Хасан посочи с пръст съдията Франсоа Льотаксие и аржентинските играчи.
„Не видяхме нито уважение, нито феърплей. Един дузпа беше не бе дадена, а втори (инцидент), който трябваше да бъде проверен за дузпа в наша полза, дори не беше проверен от VAR. Вторият ни гол беше отменен по невероятен начин, по каквато и да е причина. Изглежда, че е имало натиск от страна на аржентинците върху съдията, което е довело до този резултат", заяви Хасан.
„Животът е несправедлив. Светът е несправедлив. Добре, така е. Но защо в спорта няма справедливост? Не съм убеден от този резултат и от начина, по който се развиха нещата в този мач. Съдията е несправедлив, но Бог ми е достатъчен и Той е най-добрият разпоредител на нещата. Съдията провали усилията на цяла една нация. Свири се, за да бъде спечелена купата от Аржентина.“
Хасан също така критикува графика на мача, като заяви: „Който и да планира тези мачове, това е човек, който никога не е играл футбол. Никога не се насрочва футболен мач в 12 часа на обяд.“
В интервю за канадската телевизия TSN веднага след мача египетският голмайстор Мостафа Зико каза през преводач: „Реферът не беше справедлив. Наистина не беше справедливо, това беше съвсем ясно. С решенията си той провали всичките ни усилия. Водехме с 2:0 и не можем да направим нищо, всичко е в ръцете на Бог. Много съжаляваме (пред народа на Египет). Много съжалявам. Искахме да ви зарадваме всички. Не беше писано да стане. Виновен е съдията. Поздравяваме Аржентина за втората им титла.“








Двама българи са арестувани и глобени с 2000 евро за пожар край Кавала
България застава пред ЕК в процедура по свръхдефицит
Вдигат медицински хеликоптер за тежко болно дете от Сандански
В Созопол забраниха движението на тротинетки и офроуд превозни средства
НАТО ще ремонтира летище София, за да стане негова база
Прокуратурата започва проверки заради сигнали за използване на данни от PNR
Киналите на KWU SENSHI Световна купа за аматьори 2026
Купена за 400 долара, тази кола струва 3 милиона днес
Прогрес: Volkswagen замени модерните косачки с... овце
Европа обмисля да забавя колите ни от космоса
Toyota изпраща водороден Hilux на Дакар
Гледайте на живо полуфиналите и финалите на KWU SENSHI Световна купа за аматьори 2026
Конър Макгрегър за Илия Топурия: Забавно е, че ме цитира и ми подражава
Васил Димитров ще се бие за място на финала на KWU SENSHI Световната купа
Енцо Гюпчанов излиза за място на финала на KWU SENSHI Световната купа
Ефектите от синята светлина върху кожата
Високи температури и сърдечно-съдови заболявания
Влагалищно течение - кога е нормално и кога може да е признак за проблем?
Миризмата на тъмен шоколад може да улесни силовите тренировки
Коментари
Напиши коментар17:56 | 9 юли 2026 г.
15:25 | 9 юли 2026 г.
22:42 | 8 юли 2026 г.
18:08 | 8 юли 2026 г.
17:06 | 8 юли 2026 г.
16:49 | 8 юли 2026 г.
13:27 | 8 юли 2026 г.
09:21 | 8 юли 2026 г.
08:57 | 8 юли 2026 г.
08:57 | 8 юли 2026 г.
Напиши коментар