Перу ще се постарае да демонстрира много по-добро представяне срещу Бразилия на финала за Копа Америка, отколкото онова 0:5 в третия кръг в група А, заяви халфът Йошимар Йотун.
Перуанците отстраниха Чили с 3:0 на полуфинала, а за да стигнат до тук се оказаха един от двата най-добри трети отбора. Но воденият от Рикардо Гарека отбор от мач на мач набираше скорост и първо елиминира Уругвай, а снощи изпрати двукратните шампиони да играят мач за 3-ото място.
Йотун вкара втория гол вчера, като другите бяха дело на Флорес и на ветерана Пауло Гереро. Иначе за тях участието на финал е първо от 1975-а година насам, когато дори спечелиха турнира.
"Загубата с 0:5 от Бразилия беше наистина много тежка. Но предстоящата среща е напълно различна. Това е финал. И когато си на финала, трябва да направиш всичко възможно, за да го спечелиш и да вдигнеш Купата, заяви Йотун пред журналистите.
"Ние винаги се опитваме да бъдем отбор с ниски претенции, но работим здраво във всеки мач. И това, че никога не сме фаворити, ни прави по-силни", разказва още Йотун, който в момента играе за мексиканския Крус Асул.
"Направихме някои много добри резултати, сега сме на финал и сме много щастливи".
Перу имаше 12 загуби в предишните 14 мача срещу Чили, но спечели един от най-важните директни двубои, а според левия халф не бива да се пропусна важната роля на треньора Гарека, който вдигна духа на отбора.







Костадинов: Няма вариант да подкрепим ново правителство в този парламент
Рецепта от тефтера на баба: Банички на тиган
Тошко Йорданов: Не се сърдя на Борисов, решението беше взето от трите партии
Калас и Кос призоваха Босна и Херцеговина да се придържа към курса към ЕС
Люлинският кмет предлага намаляване с 25% на таксата за битови отпадъци за жителите на квартала
Двама души са загинали през последното денонощие
Учени разкриха реалните ползи и рискове на медицинския канабис
Сбогувахме се с тези коли през 2025
Плюсове и минуси на газовата уредба при дизеловите двигатели
Поредното изискване на ЕС вдига цената на новите автомобили
Как да шофирате безопасно по заледен склон
Българската федерация по карате киокушин отличи най-добрите си състезатели за 2025
Дерек Чисора разочарован от нокаута на Кубрат Пулев
България с три световни титли от Световното първенство на KWF
Ули Вегнер: Кубрат беше в идеална форма
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар