Португалия записа 8-а победа в 8 мача от европейските квалификации, след като размаза трагичния тим на Босна и Херцеговина с 5:0 в Зеница.

В мача от група J Кристиано Роналдо се разписа на два пъти и вече има 127 попадения с националния екип, а отборът му можеше да спечели и по-убедително.

Още в 3-ата минута гостите получиха дузпа, потвърдена от ВАР, която Роналдо реализира. В 21-ата минута суперзвездата вкара след пас на Жоао Феликс, като пак имаше преразглеждане от ВАР.

Бруно Фернандеш направи 3:0 с мощен удар в 25-ата минута, а в 32-ата Жоао Кансело също се разписа със силен изстрел, след като Роналдо се размина с топката и пропусна да стигне до 64-ия хеттрик в кариерата си.

В 41-ата минута Жоао Феликс вкара петия гол, който също бе потвърден от ВАР, след като първоначално бе отсъдена засада.

Португалците са вкарали вече 32 гола в тези 8 мача и изглеждаха доста силни. Домакините пък тотално разочароваха под ръководството на Саво Милошевич, но все още могат да стигнат до Евро 2024 чрез плейофите в Лигата на Нациите.