Интер Маями спечели с 2:0 у дома срещу Реал Солт Лейк в откриващия двубой от новия сезон на МЛС. Той се изигра на "DRV PNK Stadium" във Форт Лодърдейл, Флорида.

Финландският полузащитник на домакините Робърт Тейлър откри в 39-та минута след асистенция на Лионел Меси. Парагвайският халф Диего Гомес оформи крайния резултат в 83-та, когато бе намерен от новото попълнение в предни позиции Луис Суарес.

Това бе първи мач за Меси и Суарес, в който играят заедно от август 2020-а, пише Фокус. Тогава за последно уругваецът бе част от Барселона преди да напусне в посока Атлетико Мадрид. Сега двамата отново са съотборници, редом със Серхио Бускетс и Жорди Алба, които също носеха екипа на каталунците по това време, а миналата година подписаха с клуба от щата Флорида.

Следващата среща на Интер в първенството ще е на 26 февруари от 03:30 часа българско време. Тогава отборът ще гостува на Лос Анджелис Галакси във втория кръг.