Манчестър Юнайтед възкръсна от Ада, за да направи шеметен обрат срещу последния в класирането Шефилд Юнайтед, побеждавайки с 4:2 в отложена среща от 29-ия кръг на Висшата лига. Хората на Ерик тен Хаг се поизмъчиха здраво срещу надъханите "остриета", като през второто полувреме се чуваха и мощни освирквания по техен адрес от трибуните на „Олд Трафорд“, но в крайна сметка всичко завърши щастливо за домакините, които губеха с 1:2 до 61-ата минута.

Така „червените дяволи“ се спасиха от голям срам и продължават преследването на квота за евротурнирите и чрез първенството. Те осъществиха пълния обрат през последния половин час от двубоя. Трябва да се отбележи, че „остриетата“ показаха остри зъби в нападение и пропуснаха още немалко изгодни положение пред вратата на Андре Онана, но си тръгнаха с наведени глави, въпреки геройската си игра.

Двубоят започна кошмарно за Юнайтед. Джейдън Богъл откри резултата за Шефилд в 35-ата минута. Хари Магуайър изравни още преди почивката в 42-ата минута. В 50-ата минута обаче гостите отново излязоха напред след гол на Бен Бреретон Диас. Така се стигна до последния половин час, когато домакините обърнаха развоя благодарение на своя капитан Бруно Фернандеш, който заби две от попаденията. Той първо изравни от дузпа в 61-ата минута, а в 81-ата минута португалецът донесе пълния обрат. Расмус Хойлунд фиксира крайното 4:2 в 85-ата минута, а Фернандеш се отчете с асистенция за попадението му.

По този начин Ман Юнайтед е 6-ти в класирането с актив от 53 точки. Шефилд Юнайтед е на дъното и реално няма шансове да се спаси. "Остриетата" са със скромните 16 пункта.

Още преди да е изтекла и първата минута домакините отправиха първия си точен удар. Далот стреля отдалеч, но Фодарингъм се справи. Юнайтед продължи да държи инициативата и в следващите 20-на минути.

В 22-ата минута голкийпърът на „остриетата“ спаси удар и на Гарначо. След това Фодарингъм се справи блестящо с шут и на Хойлунд.

Така се стигна до 35-ата минута, когато Шефилд смрази трибуните на „Олд Трафорд“. Джейдън Богъл се възползва от грешка на домакините и матира Онана – 0:1.

Все пак „червените дяволи“ изравниха още преди почивката. Стори го Хари Магуайър с глава след центриране на Гарначо в 42-ата минута. Точно преди паузата самият аржентинец профука шанс да направи пълен обрат.

След антракта домакините получиха нов кинжален удар. Бен Бреретон Диас в 50-ата минута възстанови преднината на „остриетата“ с шут от движение.

Веднага след това попадение хората на Тен Хаг се хвърлиха в атака, а гостите дебнеха за бързи контри, които вещаеха опасности за Онана.

В 61-ата минута реферът Майкъл Солзбъри отсъди дузпа за Ман Юнайтед за нарушение в пеналта на Тръсти срещу Магуайър. Бруно Фернандеш се нагърби с отговорността и не сгреши от бялата точка – 2:2.

Гостите нямаха късмет в 67-ата минута, когато едва отново не вкараха в мрежата на Онана. Тогава обаче авторът на втория гол за тях Бреретон Диас би отдалеч, а след рикошет кълбото облиза гредата.

Хората на Тен Хаг не се отказа да търсят пълния успех. Усилията им доведоха до желания ефект, след като в 81-ата минута Бруно Фернандеш вкара втория си гол в мача след страхотен шут около 25 метра за пълния обрат 3:2.

До края Расмус Хойлунд фиксира крайното 4:2 след перфектен пас на Фернандеш в 85-ата минута. Така датският нападател, който не се разписа в последните си 6 срещи, сложи край на головата си суша. След този успех Ман Юнайтед продължава битката за евроквотите, а Шефилд Юнайтед на практика няма шансове да избегне завръщането си в Чемпиъншип.

Манчестър Юнайтед – Шефилд Юнайтед  4:2

Голмайстори: 0:1 - Джейдън Богъл (35'), 1:1 - Хари Магуайър (42'), 1:2 - Бен Бреретон Диас (50'), 2:2 - Бруно Фернандеш (61' дузпа), 3:2 – Бруно Фернандеш ( 81'), 4:2 – Расмус Хойлунд(85')

Манчестър Юнайтед: 24. Андре Онана, 20. Диого Далот, 18. Каземиро, 5. Хари Магуайър,  29. Аарън Уан-Бисака,14. Кристиан Ериксен, 37. Коби Мейно, 21. Антони, 8. Бруно Фернандеш (к) 17. Алехандро Гарначо, 11. Расмус Хойлунд

Шефилд Юнайтед : 18. Уесли Фодарингъм,5. Остин Тръсти, 15. Анел Ахмедходжич, 30. Мейсън Холгейт, 35. Андре Брукс, 23. Бен Осбърн, 24.Оливър Арбластър (к), 8. Густаво Хамер, 20. Джейдън Богъл, 10. Камерън Арчър, 11. Бен Бреретон Диас