Ига Швьонтек се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Доха (Катар) с награден фонд от 3.2 милиона долара. Лидерката в световната ранглиста се наложи с 6:1, 6:4 над Екатерина Александрова и ще се изправи срещу Виктория Азаренка.

Двукратната шампионка, която има десет поредни победи в катарската столица, се приключи срещата за 91 минути и вече има три успеха в четири двубоя срещу рускинята, заемаща 19-та позиция в класацията на УТА.

Полската тенисистка постигна общо три пробива в двубоя, завършен от нея при собствен начален удар от петия мачбол.

Швьонтек има 11 победи и само 1 поражение във всичките си мачове в Доха, като единствената й загуба е срещу Светлана Кузнецова през 2020 година. Четирикратната шампионка от турнирите от Големия шлем има 11 поредни успеха срещу съпернички от топ 20 на световната ранглиста.

В следващия кръг Ига Швьонтек ще играе срещу двукратната победителка от Откритото първенство на Австралия Виктория Азаренка от Беларус. Тя победи осмата поставена Елена Остапенко от Латвия с 6:0, 6:3.

В друга среща Елена Рибакина се наложи трудно с 6:1, 6:7 (6), 6:4 срещу Ема Наваро (САЩ). Представителката на Казахстан, която е поставена под номер 3 и триумфира с титлата в Абу Даби през миналата седмица, ще играе с Лейла Фернандес на четвъртфиналите. Канадката елиминира Цинвън Чжън (Китай) след успех със 7:5, 6:3.

Напред продължава и Каролина Плишкова. Чехкинята, която e бивша финалистка от "Уимбълдън" и Откритото първенство на САЩ, отстрани своята сънародничка Линда Носкова след обрат с 3:6, 7:5, 6:1. В следващия кръг Плишкова ще играе срещу Наоми Осака. Японката се класира за четвъртфиналите без игра след отказване на нейната съперничка Лесия Цуренко (Украйна).

В други срещи от турнира Анастасия Павлюченкова (Русия) елиминира шестата поставена Маркета Вондроушова (Чехия) със 7:5, 6:3, а Даниел Колинс (САЩ) постигна успех над Катерина Синиакова (Чехия) с 6:4, 6:3.