Националът на България за "Купа Дейвис" Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Маутхаузен (Австрия) с награден фонд 120950 евро.

Кузманов елиминира във втория кръг представителя на домакините Лукас Ноймайер с 2:6, 6:2, 6:0 след почти два часа игра.

Пловдивчанинът стартира неубедително и допусна ранно изоставане от 0:4, което се оказа решаващо за изхода на първия сет. Кузманов обаче бързо намери играта си и дръпна с 4:1 във втората част, а в последствие със серия от осем поредни гейма оформи пълния обрат.

С успеха българинът заработи 14 точки за световната ранглиста и 3340 евро. Той очаква утре победителя от мача между Мартин Ландалусе (Испания) и участващия с "уайлд кард" австриец Йоел Йозеф Шверцлер.