Новакът в родния елит ЦСКА 1948 яде здрав пердах от един от утвърдените участници в efbet лига - Берое. Заралии спечелиха контролата в Стара Загора по категоричен начин с 4:0.

Гаюс Макута и Ибрахима Конте отбелязаха по два гола. Първият откри резултата в 17-ата минута, а малко след това неговият съотборник удвои.

В 57-ата минута резултатът вече бе 3:0 в полза на домакините. Макута се озова сам срещу вратаря и реализира хладнокръвно. Седем минути по-късно Конте оформи крайния резултат от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Фал.

Берое - ЦСКА 1948 4:0

1:0 Макута - 17'
2:0 Конте - 20
3:0 Макута - 57'
4:0 Конте - 64', д.

Берое: 33. Ганев, 6. Цветков, 27. Стоянов, 59. Хасани, 5. Мезаг, 10. Макоута, 11. Фал, 20. Фуртадо, 73. Минчев, 17. Конте, 22. Мерло

Резерви: 1. Василев, 8. Охене, 3. Али, 21. Йосипович, 77. Апостолов, 25. Ангелов, 15. Динков, 2. Маджаров

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 30. Атанасов, 3. Пиргов, 21. Василев, 25. А. Александров, 8. Климентов, 20. Бастунов, 10. Шопов, 33. Иванов, 17. Младенов, 11. Д. Александров