Левски обърна с 2:1 Локомотив насред Пловдив в среща от 33-ия кръг на Първа лига от плейофите в Шампионския поток и се завърна на победния път. Двубоят се явяваше директен сблъсък за 4-ото място, което обаче няма да осигури бараж за участие Лига на конференциите, след като Ботев Пловдив триумфира с трофея от турнира за Купата на България.

Белгийската перла на „черно-белите“ Мичи Нтело откри резултата в 10-ата минута. Бразилците Цунами и Рикардиньо донесоха пълния обрат, нокаутирайки домакините в рамките на 3 минути. Първо крайният защитник изравни в 29-ата минута, а само 180 секунди по-късно таранът вкара за 1:2.

По този начин хората на Николай Костов развалиха и празника на „Лаута“. На стадиона в Пловдив присъстваше шампионският отбор на Локомотив начело с треньора Едуард Ераносян. "Черно-белите" празнуваха 20 години от историческата първа титла в историята на клуба и в този ден почетоха своите герои.

След този успех Левски взе превес в битката за 4-ото място, което обаче няма да донесе радост на нито един от двата отбора. „Сините“ заеха тази позиция с 58 точки. Локо Пд остана 5-ти с 55 пункта. Хората на Александър Томаш регистрирата трета поредна загуба в плейофите. До края на сезона остават 2 кръга.

Двубоят на „Лаута“ започна двуостро. Първият изстрел в срещата се оказа на сметката на Левски. Рикардиньо шутира отдалеч, но доста неточно.

Локомотив Пд се възползва от отлична възможност и откри резултата в 10-ата минута. Тогава Ангел Лясков пусна разсичащ пас от центъра, а Мичи Нтело се измъкна от Хосе Кордоба. Белгийската перла на домакините се озова очи в очи с Пламен Андреев и го матира с удар по тревата – 1:0.

В следващите минути „сините“ стабилизираха играта си, взеха инициативата и погледнаха по –смело към вратата на Кристиан Томов. Така се стигна до 29-ата минута когато Цунами изравни. Бразилският капитан на гостите засече с глава топката в мрежата след изпълнение на корнер – 1:1.

Само 180 секунди по-късно Левски стигна до пълен обрат , нанасяйки втория си кинжален удар. Асен Митков изведе перфектно в коридор Рикардиньо, след което таранът пое топката между двамата бранители в сърцето на отбраната и прати топката в мрежата – 1:2.

Левски продължи да държи инициатива и владееше повече топката. Малко преди почивката Марин Петков нахлу в пеналта, но би в тялото на голкийпъра.

След антракта двубоят продължи да бъде доста динамичен.  Гостите имаха териториално превъзходство и търсеха трети гол.

В 62-ата минута Галчев подаде към Петков при изпълнение на пряк свободен удар, но шутът на последния бе блокиран.  Малко след това двамата смениха ролите си, но защитникът стреля слабо.

Четвърт час преди края Евандро центрира от фал, но ударът на Димитър Илиев с глава не затрудни Пламен Андреев.

Веднага след това Лима намери Евертон в пеналта на домакините. Бразилецът обаче би покрай лявата греда на вратата, пазена от Томов.

В 81-ата минута „черно-белите“ имаха претенции за дузпа за фал срещу Димитър Илиев, но те бяха уважени, защото бе маркирана и засада.

В 90-ата минута Евертън прати топката в мрежата на Локо Пд, но бразилецът се намираше в нередовна позиция на засада.

До края не паднаха повече голове и Левски си тръгна с трите точки от „Лаута“, които обаче няма да бъдат от голяма полза, а най-много ще утвърдят тима на Николай Костов на четвъртото място.

Локомотив Пловдив - Левски 1:2

Голмайстори: 1:0 - Мичи Нтело (10), 1:1 - Цунами (29), 1:2 - Рикардиньо (32)

Локомотив Пд: 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 5. Тодор Павлов, 16. Кристиян Пешов, 22. Ивайло Иванов, 6. Христо Иванов, 15. Мартин Петков, 14. Димитър Илиев, 11. Петър Андреев, 9. Мичи Нтело;

Левски: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан Ван Дер Каап, 6. Цунами, 7. Фабио Лима, 8. Карлос Охене, 9. Рикардиньо, 10. Асен Митков, 17. Евертон, 22. Патрик-Габриел Галчев, 33. Хосе Кордоба, 88. Марин Петков;