Лийдс измъкна 4:3 над Мидълзбро в трилър, за да запази шансовете си за директна промоция за Висшата лига.

Белите пак са втори в Чемпиъншип с 90 точки, с 1 по-малко от Лестър и 1 повече от Ипсуич, но имат и мач повече от двата си кокурента, така че битката и драмата продължава с пълна сила. Саутхемптън също не е далеч с 84 точки.

Илия Груев записа цял двубой за победителите, които обаче отново не бяха убедителни и изостанаха в 7-ата минута след попадение на Айзея Джоунс.

Скоро обаче Крисенсио Съмървил от дузпа и Патрик Бамфорд преобърнаха нещата, но Емануел Лат изравни, преди Уилфред Ньонто да направи 3:2 в 39-ата минута, макар че повторенията показаха, че при гола има засада.

Съмървил вкара отново хубав гол с фалцов удар, за да успокои Лийдс и да направи разликата 2 попадения, но минути преди края Лат вкара за 4:3 и стресна домакините, които все пак удържаха скъпоценния успех.