Лестър отнесе Саутхемптън с 5:0, за да направи решителна крачка към бързо завръщане в английския елит. Това бе един от най-добрите мачове на отбора за сезона.

Лисиците дръпнаха с 4 точки в класирането пред Лийдс, като имат 94 и 5 пред Ипсуич, който все пак е с мач по-малко. До края на редовния сезон обаче има само 2 кръга.

Абдул Фатау се отчете с хеттрик за победителите, като загубата ликвидира надеждите на Светците за директна промоция. Те остават 4-и с 84 точки.

Лестър доминираше в началото и в 25-ата минута логично поведе чрез Фатау, който беше изведен отлично от Дюсбъри-Хол.

След почивката головете зачестиха. Уилфред Ндиди вкара за 2:0 с глава в 62-ата минута, Фатау направи 3:0 в 75-ата с изстрел в далечния ъгъл.

Джейми Варди също се разписа след асистенция на Фатау, който оформи хеттрика си в 81-ата минута, намерен пред празната врата от Варди.