Арсенал постигна победа с 1:0 над Уест Хям в лондонското дерби, което се игра на "Емиратс".

Като цяло домакините имаха доста трудности, за да стигнат до успеха в мача, а той дойде след попадение на резервата Лаказет в 79-ата минута.

След спечелените три точки отборът на Микел Артета заема 9-то място в класирането с актив от 40 пункта.

"Чуковете" пък са на 16-ото място с 27 точки и отборът е застрашен сериозно от изпадане.

Срещата можеше изненадващо да започне с гол за "чуковете", след като Боуен открадна топката след неточен пас на Джака, но ударът му се спря в страничната греда.

В 11-ата минута по-скромният тим направи страхотна атака и в един момент двама играчи на Уест Хям бяха сами срещу само един бранител на противника, но пасът на Антонио към Алер, който бе сам и чакаше топката, бе разочароващ.

В 14-ата минута и Арсенал имаше шанс да вкара. Йозил стреля от 10 метра, но Диоп с тялото си спря топката и така спаси вратата си.

Десетина минути след това след удар с глава Сократис също бе близо до гола за "топчиите", но за негово нещастие топката се отби в гредата.

Последваха минути, които не бяха толкова интересни и нямаше фрапантни положения пред двете врати.

Малко преди почивката обаче Антонио бе много близо да вкара за гостите, но ударът му от перфектна позиция като по чудо не намери целта.

Второто полувреме започна с добро темпо и в 53-ата минута Нкетия бе много близо да открие за домакините, но ударът му бе спасен от Фабиански, който с крака спря топката да влезе във вратата му.

Пет минути по-късно Лено трябваше да се намесва след удар на Халер и може да се каже, че спаси вратата си от чист гол.

През следващите минути не се случи нищо кой знае какво пред двете врати.

В 79-ата минута Йозил намери Лаказет пред вратарското поле и французинът с крак вкара топката в мрежата. Имаше и намеса на VAR заради съмнения за засада, но се оказа, че такава няма.