Барселона стигна до чиста победа над Хетафе с 2:0 в двубой от 7-ия кръг на испанската Ла Лига, играна на стадион "Нуево Лос Карменес".

Футболистите на треньора Ернесто Валверде отново изпитаха доста трудности в офанзивен план, но все пак успяха да поведат в края на първото полувреме, благодарение на Луис Суарес (41') след страхотна асистенция на вратаря Марк-Андре тер Стеген.

В началото на втората част Жуниор Фирпо (48') вкара гола на успокоението за каталунците, които до края на срещата не позволиха не позволиха да стигне до някаква изненада.

Taка Барселона се изкачи до второто място в класирането с актив от 13 точки, колкото имат и отборите на Реал Сосиедад и Атлетико Мадрид. Те обаче са с мач по-малко. Реал Мадрид е лидер с 14 пункта, а Хетафе е 11-и със 7.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/PXtJpBMIHDc" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна добре за домакините, които създадоха първото интересно положение в срещата в 10-ата минута. Жуниор Фирпо допусна да бъде пробит в лявата част на защитата. Последва центриране към наказателното поле, където Анхел Родригес шутира от движение, но топката мина твърде встрани от дясната греда.

Две минути по-късно Карлес Перес връхлетя върху топката в наказателното поле, изстрелвайки я към долния ляв ъгъл. Вратарят Давид Сориа обаче реагира добре и изби.

В 16-ата минута Луис Суарес се освободи добре от защитата на Хетафе в наказателното поле и дръпна спусъка. Топката обаче мина покрай дясната греда.

В 21-ата минута Анхел Родригес получи страхотно подаване от Хета. Той стреля от опасна близост до вратата. Марк-Андре тер Стеген обаче беше избрал добра позиция и спаси.

В 41-ата минута Барса поведе в резултата, а изненадващо асистент бе именно вратарят на каталунците. Тер Стеген излезе извън наказателното си поле за да пресече извеждащо подаване към Хайме Мата. Германският страж пусна дълго подаване към Луис Суарес, който беше стартирал на спринт. Уругваецът стигна до топката и успя да прехвърли Сориа по атрактивен начин - 0:1. При този резултат завърши и първото полувреме.

Втората част започна добре за гостите. Те удвоиха преднината си, след като Карлес Перес шутира силно и затрудни вратаря Сория, който поднесе кълбото на включилия се Жуниор Фирпо, който с лекота прати топката във вратата.

В 71-ата минута госите пропуснаха отлична възможност да направят резултата класически. Карлес Перес получи подаване в наказателното поле и видя възможност за изстрел. Футболистът обаче прати топката покрай дясната греда.

В 83-ата минута каталунците останаха с човек по-малко на терена. Клеман Ленгле влезе грубо в краката на противников играч, което не остана безнаказано от съдията Хесус Хил Мансано, който прати защитника преждевременно под душовете.

Хетафе - Барселона 2:0

Голмайстори: Луис Суарес (41'), Жуниор Фирпо (48')

Хетафе: Сориа, Суарес, Джене, Кабрера, Ниом (Кенеди 46'), Максимович, Арамбари, Хасон (Портийо 72'), Куку, Мата (Молина 58'), Анхел
Треньор: Пепе Бордалас

Барселона: Тер Стеген, Роберто, Пике, Ленгле, Фирпо, Бускетс (Ракитич 80'), Артур, Де Йонг, Перес (Тодибо 86'), Гризман (Семедо 76'), Суарес
Треньор: Ернесто Валверде

Хетафе, стадион "Колисеум Алфонсо Перес"
Съдия: Хесус Хил Мансано
Жълти картони: Кабрера, Максимович, Кенеди, Куку (Хетафе); Бускетс, Ленгле, Роберто (Барса)